Dreman Opole Komprachcice przegrał 4:5 z Eurobusem Przemyśl w meczu 1/8 finału Pucharu Polski. O wszystkim decydowała dogrywka

Krzysztof Marcinkiewicz
Zdjęcie archiwalne.
Zdjęcie archiwalne. Wiktor Gumiński
Bolesna porażka Dremana Opole Komprachcice w 1/8 Pucharu Polski. Kilka minut przed końcem prowadzili 4:2, ale przegrali w drogrywce.

Spotkanie 1/8 finału Pucharu Polski było jednym z dwóch, które w ciągu tygodnia rozegrają w hali OSiR w Komprachcicach ekipy Dremana i Eurobusu Przemyśl. Drugi raz, tym razem już w ramach Fogo Futsal Ekstraklasy, spotkają się w środę 28 lutego.

W drodze do 1/8 Pucharu Polski Dreman pokonał 7:4 Futsal Team Ząbkowice Śląskie oraz 4:0 AZS UŚ Katowice.

Natomiast Eurobus wygrał 10:1 z Żubrami Lublin i 7:5 z Olimpem Team Kamienica.

Zdecydowanym faworytem meczu 1/8 byli gospodarze i to nie tylko dlatego, że jesienią wygrali w Przemyślu aż 9:0.

Opolanie zaczęli mecz, jak na faworyta przystało. Wyszli na prowadzenie już w 8. minucie, a potem dołożyli jeszcze 2 gole. Rywale odpowiedzieli przed przerwą tylko trafieniem Ramona. Na tablicy wyników po 20 minutach widniał więc rezultat 3:1 dla gospodarzy.

Kiedy kilka minut przed końcem Dreman prowadził już 4:2, mało kto spodziewał się, że ambitna ekipa z Przemyśla będzie wstanie odrobić tę stratę. Tak się jednak stało, a gol na 4:4 padł w ostatniej minucie meczu.

O wszystkim zadecydowała dogrywka, w której rozpędzeni goście strzelili kolejną bramkę i mogli cieszyć się z awansu do 1/4 Pucharu Polski.

Dreman Opole Komprachcice - Eurobus Przemyśl 4:5 (4:4, 3:1)