Dreman Opole Komprachcice wygrał z Red Devils Chojnice

Paweł Sładek
Dreman Opole Komprachcice - Red Devils Chojnice 3:1 (1:0)
Dreman Opole Komprachcice - Red Devils Chojnice 3:1 (1:0) Paweł Sładek
W ramach 14. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy Dreman podejmował u siebie Czerwone Diabły z Chojnic. Patrząc na dotychczasowy przebieg sezonu to gospodarze byli stawiani w roli faworyta, z której wywiązali się wygrywając 3:1.

Tygrysy rozpoczęły mecz od wysokiego pressingu, nacierając na ekipę gości. Red Devils w zasadzie nie wychodzili z własnej połowy, oddając inicjatywę gospodarzom. Mimo wielu prób uderzenia były niecelne, a przełamanie nastąpiło dopiero w 14. minucie po kontrze i dobrym, mierzonym wykończeniu Tomasza Luteckiego. Była to jedyna bramka w tej części spotkania, choć oba zespoły szukały swoich szans. Jedna z nich mogła doprowadzić do wyrównania, ale Silva nie trafił w światło bramki po kontrze drużyny gości.

W drugiej części spotkania drużyny były nastawione ofensywnie, tworząc sobie liczne okazje do zagrożenia bramki rywali. Dzięki takiemu usposobieniu gości Dominik Laskowski strzelił gola na 1:1, cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy. Radość z remisu długo jednak nie trwała, bo minutę później do siatki trafił Lutecki. Następowały wymiany ciosów, które w 33. minucie ponownie zakończyły się bramką. Tym razem zdobytą przez Marcina Grzywę. Dalsze losy rywalizacji były już przesądzone. Dreman utrzymywał się przy piłce, ograniczając tym samym pole manewru gościom.

Bramki: 14. Lutecki, 25. Lutecki, 33. Grzywa – 24. Laskowski
Dreman: Lach, Burduja, Szypczyński, Barysch, Andre, Opatowski, Elsner, Grzywa, Chuva, Fernandes, Fil, Lutecki, Ivanov, Teixeira
Red Devils: Kartuszyński, Pastars, Medon, Augusto, Nehela, Laskowski, Seniuk, Kąkol, Świtoń, Filipe