Druga wygrana piłkarek ręcznych TOR-u

Oliwer Kubus
Z piłką Martyna Dęga. W Płocku trafiła osiem razy.
Z piłką Martyna Dęga. W Płocku trafiła osiem razy. Oliwer Kubus
Zespół z Dobrzenie Wielkiego w meczu o I-ligowe punkty pokonał w Płocku Jutrzenkę 22-20.

Spotkanie w Płocku miało niecodzienny przebieg, ale zakończyło się pomyślnie dla naszego beniaminka. Co ciekawe obie drużyny przez pierwszych 10 minut nie potrafiły zdobyć bramki, a szczypiornistki TOR-u w tym czasie zmarnowały dziewięć okazji rzutowych.
Wynik otworzyły miejscowe, szybko padła odpowiedź, ale to nie odmieniło niemocy strzeleckiej obu zespołów, a pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem przyjezdnych 9-7.

Po pzrerwie bramkarka Jutrzenki obroniła trzy rzuty z rzędu i jej zespół prowadził 18-15. TOR po krótkiej przerwie na żądanie, za sprawą dobrej defensywy i kontr błyskawicznie doprowadził do remisu po 18, a następnie po przechwycie i kontrze objął prowadzenie 21-20. Kolejną akcję zespołu z Płocka nasza ekipa obroniła i zadała ostateczny cios.

Jutrzenka Płock - TOR Dobrzeń Wielki 20-22 (7-9)
TOR: Boczkowska, Pisarzak - Wojt 1, Grozdanowska, Olfans 1, Staszkiewicz 2, Dęga 8, Golec 4, Brylak 1, Pałecka, Górka, Wynnyk, Wcześniak. Trener Roman Kamiński.