„Duma województwa opolskiego” PFRON podsumowuje programy na rzecz osób niepełnosprawnych

Łukasz Biernacki
Łukasz Biernacki
W piątek (24.03) w siedzibie fundacji Dom odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której, prezes opolskiego PFRON, wojewoda opolski i prezes zarządu fundacji Dom podsumowali dotychczas realizowane programy wsparcia na rzecz osób niepełnosprawnych.

PFRON w ostatnich latach przekazał wielomilionowe wsparcie na rzecz aktywizacji i działania osób niepełnosprawnych.

- Mamy się czym pochwalić. W ubiegłym roku wsparcie kierowane do różnych źródeł, w różne miejsca w województwie opolskim przekroczyło 100 milionów złotych, w przeciągu ostatnich 7 lat, to wsparcie ze strony funduszu to prawie pół miliarda złotych – mówił Łukasz Żmuda, dyrektor opolskiego oddziału Państwowego Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Prezes zarządu opolskiej fundacji Dom podkreśla, że programy realizowane przez PFRON są dla osób niepełnosprawnych środkiem do lepszego życia.

- Bez wsparcia finansowego będą siedzieć w domu i będą tylko beneficjentami pomocy socjalnej. Dbamy o to, żeby byli oni pełnowartościowymi obywatelami nie tylko województwa opolskiego, ale i tego kraju. Żeby mogli korzystać z pełni praw i obowiązków, jakie przynależą się każdemu obywatelowi – mówi Małgorzata Jagieluk.

Fundacja Dom dzięki środkom z PFRON prowadzi m.in. zakład aktywności zawodowej, warsztaty terapii zajęciowej oraz zajęcia aktywizacyjne dla młodzieży.

Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym założona została w 1991 roku przez Teresę i Kazimierza Jednorogów. Od tego czasu fundacja zajmuje się pomocą niepełnosprawnym dzieciom młodzieży i dorosłym w zakresie diagnozy, leczenia i rehabilitacji. Na ten moment pod swoją opieką ma około 1900 rodzin.

- Opolski PFRON, powiem zupełnie odważnie i śmiało i oddam rzeczywistość, to duma województwa opolskiego jeżeli chodzi o wspieranie osób niepełnosprawnych - mówił Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski.

Wojewoda opolski, przypomniał też o środkach z Funduszu Solidarnościowego, dzięki, którym w Krapkowicach powstanie centrum opiekuńczo-mieszkalne dla osób niepełnosprawnych. Podobny ośrodek otworzono też w lipcu zeszłego roku w Walcach.

iPolitycznie - Czy słowa Stefańczuka o Wołyniu to przełom?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie