Dzień otwarty w opolskiej Piątce

Iwona Kłopocka-Marcjasz
Iwona Kłopocka-Marcjasz
Na szkolnym dziedzińcu odbywały się tańce integracyjne licealistów z gimnazjalistami -przyszłymi „piątkowiczami”.
Na szkolnym dziedzińcu odbywały się tańce integracyjne licealistów z gimnazjalistami -przyszłymi „piątkowiczami”. V LO [O]
Dorota Zgoda, tegoroczna laureatka szkolnej nagrody w kategorii: “osobowość” tak śpiewała na pożegnaniu absolwentów: „Że w tej szkole spędziłam tych parę lat, nie żałuję. Że na koniec się dowiem ot tak się toczy świat, zdam maturę. Nie, nie żałuję. Przeciwnie. Bardzo Wam dziękuję kochani, żeście nam odejść pozwolili, abyśmy żyli… znowu żyli.”.

Uroczystość była okazją do wspomnień i refleksji: - Piątce chciałbym podziękować za dwie rzeczy: za wolność i wsparcie. W sytuacji, gdy ktoś wykazuje chęci do ponadprzeciętnego wysiłku i zaangażowania w naukę, projekty czy udział w olimpiadach, otrzymuje wsparcie merytoryczne i duchowe oraz zaufanie. Cieszę się, że mogłem być uczniem V liceum, gdzie zdobyłem ogromne doświadczenie, poszerzyłem intelektualne horyzonty, dostrzegłam nowe możliwości rozwoju - mówi Mateusz Bartela. - Na edukację w tej szkole zdecydowałam się, bo Piątka jawiła mi się jako oaza normalności w licealnym wyścigu szczurów. Mimo tego, iż - jak wszędzie - liczą się tutaj statystyki, zdawalność matur, wyniki z olimpiad - to nie są to dla dyrekcji wartości nadrzędne. Jeśli śpiewasz, grasz, malujesz, tańczysz, a poza tym chcesz się przygotować porządnie do matury, to miejsce dla ciebie - podkreśla Julia Koziolek.

Takie słowa to doskonała reklama liceum, które pod koniec kwietnia zaprosiło do siebie gimnazjalistów na Dzień Otwartych Drzwi.

- Chcieliśmy pokazać szkołę z jak najlepszej strony - mówi przewodnicząca SU, Wiktoria Halupczok. - Gimnazjaliści mieli m.in. okazję podpatrzeć pracę pszczół, dotknąć kameleona, rozwiązywać łamigłówki matematyczne. Na dziedzińcu odbyły się tańce integracyjne, a w auli występy artystyczne. - Mamy nadzieję, że wielu naszych gości podejmie naukę w V LO, polubi szkołę i za trzy lata wspominać ją będzie z sentymentem. Zależy nam, aby każde ze 192 miejsc w klasach pierwszych zajęła osoba, która chce się rozwijać. Profile 6 klas z pewnością pozwolą każdemu znaleźć coś dla siebie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska