Dziewięć medali naszych lekkoatletów na Akademickich Mistrzostwach Polski

Iwona Stach dwa razy stała w Białymstoku na podium.
Iwona Stach dwa razy stała w Białymstoku na podium. Sławomir Jakubowski
Na ten dorobek złożyły się: dwa medale złote, dwa srebrne i pięć brązowych.

Zawody odbyły się w Białymstoku, a najbardziej zadowolona wracała z nich Iwona Stach.

Studentka Politechniki Opolskiej dwa razy stawała na podium. Wygrała w konkursie pchnięcia kulą (wynik 13,03 m), a także była trzecia w rzucie dyskiem (46,77 m).

Drugi złoty medal dla przedstawicieli Politechniki przypadł sztafecie 4x100 m mężczyzn. Nasza drużyna miała wynik 41,64 sek., a biegła w składzie: Michał Kula, Rafał Orzoł, Marek Juszkiewicz i Sebastian Biela. Orzoł zdobył jeszcze jeden medal - brązowy, a udało mu się go wywalczyć z: Mateuszem Paterakiem, Marcinem Żmudą i Przemysławem Wałtoszem w sztafecie 4x400 m (czas 3.20,24).

Na trzecim stopniu podium z przedstawicieli Politechniki stanęli jeszcze: Kordian Mazurkiewicz w rzucie dyskiem (52,44 m), Patryk Komar w trójskoku (14,60 m) i Szymon Dorożyński w biegu na 3000 m (czas 8.23,44).

Wyżej, bo na 2. miejscu walkę w rzucie oszczepem ukończyła Danuta Plewnia (44,97 m).

Do ośmiu medali zdobytych przez studentów Politechniki jeden dołożyła reprezentantka Uniwersytetu Opolskiego - Paulina Rześniowiecka. W skoku wzwyż zajęła ona 2. miejsce z wynikiem 170 cm.

W klasyfikacji drużynowej mistrzostw zawodnicy z Politechniki zajęli świetne 3. miejsce za Politechniką Białostocką i Politechnika Warszawską. Zawodniczki “Polibudy" uplasowały się natomiast na 11. pozycji.