ECO z Opola chce przejąć kolejne firmy ciepłownicze

Artur Janowski
ECO z Opola chce przejąć kolejne firmy ciepłownicze Firma ma w budżecie zarezerwowane pieniądze na akwizycje, a także pomysły na to, jak unowocześniać i rozwijać przejmowane firmy.
ECO z Opola chce przejąć kolejne firmy ciepłownicze Firma ma w budżecie zarezerwowane pieniądze na akwizycje, a także pomysły na to, jak unowocześniać i rozwijać przejmowane firmy. sxc.hu
Energetyka Cieplna Opolszczyzny szykuje się do przejęcia dwóch kolejnych firm ciepłowniczych poza naszym regionem. Ich akwizycja oznaczać będzie kolejny duży wzrost wartości spółki.

ECO, specjalizująca się w  dostarczaniu ciepła, już od lat konsekwentnie przejmuje mniejsze i słabsze spółki ciepłownicze i w ten sposób buduje coraz silniejszą pozycję.

W tym roku, gdy miasto Opole zdecydowało się na sprzedaż ponad 53 proc. akcji spółki, wydawało się, że zarząd firmy przystopuje z akwizycjami i będzie czekać na wiadomość, kto stanie się właścicielem większościowego pakietu akcji. Tymczasem firma ani myśli schodzić z wytyczonej wcześniej ścieżki.

W ubiegłym tygodniu ECO  jako jedna z pięciu firm zakwalifikowała się na tzw. krótką listę firm, które złożyły ofertę na zakup 99,78 proc. akcji Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Bydgoszczy.

Do negocjacji zaproszono  także takie firmy jak: Enea Wytwarzanie z siedzibą w  Świerżach Górnych, Fortum Power and Heat Polska, GDF Suez Energy Services International SA z siedzibą w Brukseli oraz PGE Polską Grupę Energetyczną SA.

- Czekamy obecnie na termin, w którym przeprowadzimy badanie spółki, będące podstawą do złożenia oferty wiążącej - przyznaje Iwona Nawrot-Szczepanik, rzecznik ECO.

Na tym apetyt ECO się nie kończy, bo jak ustaliliśmy, firma stara się również o przejęcie jednego z przedsiębiorstw ciepłowniczych położonego blisko czeskiej granicy.  

- Jego nazwy nie możemy podać ze względu na podpisaną klauzulę o poufności, obecnie jesteśmy na etapie badania kondycji finansowej spółki  - mówi Iwona Nawrot-Szczepanik.

Firma ma w budżecie zarezerwowane pieniądze na akwizycje, a także pomysły na to, jak unowocześniać i rozwijać przejmowane firmy.

- ECO cały czas śledzi rynek ciepłowniczy pod kątem zakupu kolejnych firm. Składamy wiele ofert, nie wszystkie kończą się złożeniem ofert wiążących oraz finalizowaniem transakcji - zastrzega rzecznik ECO.

Przypomnijmy, że wstępne sumaryczne przychody w 2013 r. wszystkich spółek tworzących Grupę Kapitałową ECO wyniosły 492 mln zł (w tym z ECO SA – 248,7 mln zł).

Wszystkie spółki uzyskały dodatnie wyniki, a wstępna suma zysków spółek tworzących GK ECO wyniosła 40,1 mln zł (w tym ECO SA - 27,1 mln zł).

Na koniec 2013 r. zatrudnienie w ECO SA wynosiło 503 osoby, natomiast w Grupie Kapitałowej ECO - 958 osób.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska