Ekspresem przez gminę. Najważniejsze informacje gminy Gogolin.

opole.zewnetrzny@polskapress.pl
  • Jak wynika ze sprawozdania Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie w 2018 r. zorganizowano ponad 100 wydarzeń kulturalnych oraz innych form integracji, aktywizujących społeczność lokalną. Jednostka pozyskała łącznie 68 200 zł środków zewnętrznych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia artystyczne w ramach Akademii Kultury. Korzystało z nich średnio 350 osób tygodniowo. Roczny przychód z opłat za zajęcia kulturalne to ponad 70 tysięcy złotych, a z imprez biletowanych ponad 42 tysiące złotych.
  • Prężnie działa też Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie. W ubiegłym roku placówka pozyskała środki finansowe w wysokości 32 174 zł na realizację projektu „Perły krajobrazu - małej architektury sakralnej w Gminie Gogolin”. Biblioteka Narodowa przyznała natomiast placówce dotację w wysokości 10 280 zł na zakup nowości wydawniczych. Ponadto Dyskusyjny Klub Książki, finansowany przez Instytut Książki, przekazał bezpłatnie 78 książek za łączną kwotę 1 667,28 zł. Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie posiada zbiór ponad 51 tysięcy książek w siedzibie głównej oraz w 5 filiach. W ubiegłym roku jednostka zakupiła 1 283 książki o łącznej wartości 34 598 zł. Prenumerowano 37 tytułów czasopism i prasy na kwotę 5 061,62 zł. W darze otrzymano 373 książki.
  • Jan Nadbrzeżny i Henryka Sadowska to kandydaci do Gminnej Rady Seniorów, wytypowani z ramienia Rady Miejskiej w Gogolinie. W komisji ustalającej wynik głosowania zasiądzie natomiast radna Barbara Herok.
  • Jednym z ważniejszych podjętych tematów ostatniej Sesji Rady Miejskiej w Gogolinie było uchwalenie Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Gogolin. Dokument ten został pozytywnie zaopiniowany przez Gminną Komisję Urbanistyczno - Architektoniczną oraz pozostałe organy. Przeprowadzono także konsultacje społeczne, a także dyskusję publiczną. Uwagi złożone przez mieszkańców gminy Gogolin zostały częściowo uwzględnione przy opracowywaniu studium.
  • Zwiedzanie atrakcji turystycznych, poznanie bogatych tradycji Górnego Śląska, a także rozmowy o dalszej współpracy na różnych płaszczyznach - to tylko niektóre z punktów wizyty studyjnej niemal stuosobowej delegacji z gminy Drzewica w gminie Gogolin. Członkinie i członkowie tamtejszych dwunastu Kół Gospodyń Wiejskich, na czele z burmistrzem Drzewicy Januszem Reszelewskim, przewodniczącą Rady Miejskiej w Drzewicy Dorotą Wiktorowicz oraz przewodniczącą Miejsko - Gminnego Zarządu KGW Renatą Kałużną, odwiedzili gminę Gogolin w dniach 26 - 27.04. Przewodnikiem po gminie Gogolin był wiceburmistrz Krzysztof Reinert.
  • W niedzielę 28 kwietnia w Gogolinie odbył się koncert „Trzech Tenorów” w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego Castello. Tomasz Białek, Aleksander Kruczek i Michał Borkowski zaprezentowali arie operowe i operetkowe oraz pieśni neapolitańskie. Brawurowo wykonali też m.in. ‘O sole mio, Gdybym miał gitarę, Wróć do Sorrento, Tak całkiem bez dziewczątek, czy Brunetki, blondynki.

Rusza kanał TV dla seniorów, Antena HD

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie