Ekstraklasa hokeja: Orlik Opole - Unia Oświęcim 1:4

Napastnik Orlika Michał Szczurek
Napastnik Orlika Michał Szczurek Mariusz Matkowski
Mecz był bardzo nerwowy. Nasi gracze dużo czasu spędzali na ławce kar.

W pierwszej tercji zdecydowaną przewagę mieli goście. Orlik popełnił przynajmniej trzy proste błędy w defensywie, ale Unia ich nie wykorzystała. W drugiej odsłonie gra się wyrównała, a nasi gracze przynajmniej trzy razy zagrozili bramce rywali. Gole jednak nie chciały padać. Za głowę mógł się łapać zwłaszcza napastnik oświęcimian Wojciech Wojtarowicz, który w dwóch pierwszych tercjach nie wykorzystał aż trzech sytuacji sam na sam z naszym amerykańskim bramkarzem Johnem Murrayem.

Kibice doczekali się gola na 27 sekund przed końcem drugiej tercji. Nasz zespół przeprowadził świetną akcję. Filip Stopiński podał do Mateusza Sordona, ten uderzył, a tor lotu krążka zmienił kapitan opolskiej ekipy Sebastian Szydło.

W trzeciej tercji opolanie często lądowali na ławce kar. Murray dokonywał wręcz cudów w bramce, ale trzy razy nie zdołał zapobiec utracie gola. Trzy bramki Orlik stracił grając w osłabieniu, a czwartą, gdy wycofał bramkarza.

Kolejny mecz Orlik zagra już w niedzielę. Na wyjeździe zmierzy się z Naprzodem Janów.
Orlik Opole - Unia Oświęcim 1:4 (0:0, 1:0, 0:4)
1:0 Szydło - 40., 1:1 Adamus - 50., 1:2 Danecek - 52., 1:3 Danecek - 57., 1:4 Bepierszcz - 60.
Orlik: Murray - Kostek, Sordon, Szczurek, Szydło, F. Stopiński - Sznotala, M. Stopiński, Wójcik, Korzeniowski, Kozub - Bychawski, Semiannikow, Wirolainen, Harcharik, Rompkowski - Trawczyński, Duda, Zwierz, Gawlik. Trener Jacek Szopiński.
Unia: Fikrt - Vosatko, Vizvary, Bepierszcz, Danecek, Zdenek - Ciura, Gabryś, Jaros, Tabacek, Wojtarowicz - Kasperczyk, Piekarski, Piotrowicz, Komorski, Adamus - Paszek, Szewczyk, Fiedor. Trener Jozef Dobosz.
Sędziował Paweł Breske (Jastrzębie). Kary: Orlik - 32 min, Unia - 10 min. Widzów 300.

Wyniki
Mecz zaległy: Cracovia Kraków - Polonia Bytom 8:3 (3:1, 2:1, 3:1).
Mecz 16. kolejki: Orlik Opole - Unia Oświęcim 1:4 (0:0, 1:0, 0:4).
10. GKS Katowice 14 0 18:171
Pozostałe mecze 16. kolejki (wszystkie w piątek 14 listopada): KH Sanok - Polonia, Naprzód - Podhale, GKS Jastrzębie - Cracovia, GKS Katowice - GKS Tychy.