Ekstraliga kobiet. Rolnik Biedrzychowice-Głogówek - UKS SMS Łódź 1-6

Rolnik to beniaminek elity.
Rolnik to beniaminek elity. Mirosław Szozda
Rolnik Głogówek-Biedrzychowice otrzymał kolejną srogą lekcję gry w elicie. Tym samym nasz beniaminek wciąż pozostaje bez punktu w zmaganiach

Podopieczne Anny Wójcik spotkanie zaczęły bardzo dobrze, gdyż w 12. minucie objęły prowadzenie. Wówczas to bowiem bramkę dla nich zdobyła liderka naszego zespołu Ilona Kujawska, skutecznie egzekwując rzut karny.

Później gospodynie umiejętnie oddalały zagrożenie od swojego pola karnego i dzielnie się broniły. Wszystko jednak załamało się w trakcie kwadransa na przełomie pierwszej i drugiej połowy.

Najpierw wyrównała bowiem Adrianna Achcińska, a na domiat złego zaraz potem piłkę do własnej bramki skierowała nasza golkiper Monika Jaksy.

Jakby tego było mało w ciągu paru minut przyjezdne miały dwie „jedenastki”, które pewnie wykorzystały. Potem już z kolei wyraźnie zwolniły tempo.

Od 70. minuty miejscowym grało się jeszcze trudniej, bo boisko z powodu drugiej żółtej kartki musiała opuścić Nicol Wojtas. Nie dziwi więc, iż w doliczonym czasie gry łodzianki dobiły nasze piłkarki zdobywając w tym okresie aż dwa gole i de facto skończyło się pogromem.

Rolnik Biedrzychowice-Głogówek - UKS SMS Łódź 1-6 (1-2)
Bramki:
1-0 Kujawska - 12. (karny), 1-1 Achcińska - 37., 1-2 Jaksy - 39 (samobójcza), 1-3 Zubchyk 48. (karny), 1-4 Achcińska 52. (karny), 1-5 Grzybowska - 90, 1-6 Gąsieniec - 90.
Rolnik: Jaksy - Wojtas, Kiersztajn, Misiak (60. Buchta), Kościelniak - Duda, Sobkowicz (82. Aumiiller), Kujawska, Pawłowska - Dubiel (30. Gogolin), Ejzel.
Żółte kartki: Kiersztajn, Wojtas.
Czerwona kartka: Wojtas (70. min), za dwie żółte.

Pozostałe wyniki:
AZS PWSZ Wałbrzych - Czarni Sosnowiec 1-2, AZS Wrocław - AZS UJ Kraków 0-3, GKS Katowice - Olimpia Szczecin 7-3, Górnik Łęczna - Mitech Żywiec 6-0, KKP Bydgoszcz - Medyk Konin 0-4.