Eliminacje Ligi Europejskiej. Polskie drużyny daleko od Europy

mmsilesia.pl / Bartłomiej Czaja
Ruch był bez szans w starciu z Austrią Wiedeń.
Ruch był bez szans w starciu z Austrią Wiedeń. mmsilesia.pl / Bartłomiej Czaja
W pierwszym meczu III rundy eliminacji do Ligi Europejskiej polskie drużyny doznały porażek. Wisła Kraków nie poradziła sobie z Karabachem Agdam i w fatalnym stylu przegrała 0-1. Ruch Chorzów był bez szans w potyczce z Austrią Wiedeń i przegrał 1-3. Jagiellonia Białystok na własnym stadionie przegrała 1-2 z Arisem Saloniki.

W pierwszym meczu III rundy Ligi Europejskiej z Azerskim Karabachem Agdam Wisła Kraków zaprezentowała się fatalnie. Stworzyła tylko kilka niezłych akcji, oddając zaledwie dwa groźne strzały.

Co więcej po błędzie przegrywała od 69. min, a od 83. min grała bez ukaranego czerwoną kartką Bunozy. Gdyby nie bramkarz Wisły Jovanić Karabach mógł wygrać w Krakowie nawet 3-0. Remis mógł uratować w ostatniej minucie Żurawski, ale zmarnował rzut karny.

W Chorzowie pierwsza bramka padła już w 4. min eliminacyjnego pojedynku III rundy Ligi Europejskiej. Prowadzenie w konfrontacji z Austrią Wiedeń objął Ruch Chorzów . Po wrzucie z autu piłkę przejął dość nieoczekiwanie Pulkowski i trafił w samo okienko.

Niestety, potem chorzowianie, którzy zwłaszcza w pierwszej połowie prezentowali się nieźle, zaczęli popełniać błędy w defensywie, a trzy wykorzystała przeważająca Austria. W tych sytuacjach nie popisali się zwłaszcza Pilarz i Sadlok.

Już po siedmiu minutach Jagiellonia Białystok przegrywała na własnym stadionie z greckim Arisem Saloniki 0-2, w pierwszym meczu III rundy Ligi Europejskiej.
Po takim szoku debiutująca w pucharach "Jaga" ocknęła się po kwadransie. Pierwszą sytuację zmarnowała, ale potem silnym strzałem bramkarza pokonał Grzyb. Potem nasz zespół odważnie atakował, stwarzał niezłe okazje, ale wszystko bez efektu.

Wisła Kraków - Karabach Agdan 0-1 (0-1)
0-1 Nadyrov - 69.

Wisła: Jovanić - Cikos, Kowalski, Bunoza, Piotr Brożek - Boguski (46. Małecki), Sobolewski, Jirsak, Paljić (67. Kirm) - Paweł Brożek (75. Łobodziński), Żurawski.
Karabach: Valiev - Medvedev, F. Sadigov, Teli, Agolli - A. Sadigov, Avasov, Ismay-ilov, Adamia (90. Kerimov) - Rubins (40. Imamaliyev), Aliyev (69. Nadyrov).

Ruch Chorzów - Austria Wiedeń 1-3 (1-2)
1-0 Pulkowski - 4., 1-1 Linz - 7., 1-2 Hlinka - 43., 1-3 Jun - 73.

Ruch: Pilarz - Nykiel, Sadlok, Grodzicki, Jakubowski - Grzyb, Malinowski 79. Stawarczyk), Pulkowski, Janoszka (45. Zając) - Olszar (69. Flis), Sobiech
Austria: Lindner - Vorisek, Dragović, Ortlechner, Suttner - Klein, Hlinka, Junuzović, Liendl (80. Leovac) - Jun (86. Salomon ), Linz (77. Schumacher).

Jagiellonia Białystok - Aris Saloniki 1-2 (1-2)
0-1 Calvo - 4. (karny), 0-2 Calvo - 7., 1-2 Grzyb - 24

Jagiellonia: Sandomierski - Lewczuk (23. Hermes), Skerla, Thiago, Alexis - Kupisz, Grzyb, Kascelan, Lato (60. Burkhardt) - Grosicki, Frankowski (82. Makuszewski).
Aris: Sifakis - Neto, Guiaro, Lazaridis, Michel - Nafti (79. Prittas), Toja, Calvo (64. Cesnauskis), Javito - Cesarek, Koke (70. Kaznaferis).