Enduro. Motocykliści Panda Racing dominowali w Głuchołazach

Na trasie w Głuchołazach nie brakowało trudnych i wymagających prób technicznych. Panda Racing
W Głuchołazach odbyła się kolejna runda Pucharu Śląska i Opolszczyzny. Klasyfikację klubową zdominował strzelecki SM Panda Racing.

Czwarta odsłona cyklu była bardzo dobrze przeprowadzona przez klub organizatora OT Głuchołazy. Trasa była nowa, długa, ciekawa i w wielu miejscach wymagająca, a walczyło na niej blisko 150 uczestników.

W klasie S1 triumfował Wojciech Latała (Panda Racing Strzelce Opolskie), drugi był niezrzeszony Grzegorz Kobielusz, a trzeci lider klasyfikacji generalnej Radosław Mrozik (MJM). Ma on w niej dwa punkty więcej od Latały oraz o 28. wyprzedza Wojciecha Kościckiego, a piąty jest z kolei Artur Borucki (obaj Panda Racing).

W klasie S2 najlepszy okazał się Przemysław Walewander, drugi Adam Zych był wolniejszy jedynie o trzy sekundy, a na najniższy stopień podium „wskoczył” Remigiusz Antończyk (MJM). Najlepiej z Opolan pojechał Bartłomiej Tabin, który był 4. Dawid Pietraszek zajął 5. miejsce, a Justyn Janas 6. (obaj Panda). Siódmy był z kolei Krzysztof Łotocki (OT Głuchołazy). W „generalce” liderem jest Radosław Pientka (ROW Rybnik), mający 10 „oczek” więcej od Dawida Danka (Panda). Czwarty jest Pietraszek, a piąty Tabin.

W klasie Weteran ponownie najlepszy był Robert Soćko ze Strzelec Opolskich, a w klasie Weteran z Licencją na najwyższym stopniu podium stanął jego klubowy kolega Andrzej Pastuła. Tuż za nim uplasował się inny „pandowicz” Jacek Wąs, a Przemysław Popławski był czwarty. W łącznej punktacji prowadzą Soćko i Pastuła przed Popławskim.

W najmocniejszej klasie Licencja zwyciężył Grzegorz Kargul (CKM Cieszyn), za nim przyjechał Matej Kudela z Czech a trzeci był Emil Juszczak. Jedyny reprezentant Pandy w tej klasie, Michał Kampa ukończył zawody na 8. miejscu, a tym razem zabrakło mocnych motocyklistów Hawi Opole, którzy zdominowali wcześniejsze zawody na poligonie Winów w Opolu. W efekcie po czterech eliminacjach najwyżej jest Kampa - tuż za podium, a za nim plasuje się Damian Rykowski (Hawi).

W klasie Junior po zwycięstwo sięgnął Robert Galas (CKM Cieszyn), Kacper Dębiec był 2. a Jakub Pawłowski (Team 111 Enduro Prudnik) - trzeci. W klasie kobiet zabrakło tym razem Opolanek, a 1. miejsce zajęła Jana Korenkova z Czech.