Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Kto pomaga Opolanom?

Krzysztof Ogiolda
Krzysztof Ogiolda
Numer 112 funkcjonuje w krajach Unii Europejskiej – przez całą dobę - i w wielu państwach poza nią. Pozwala połączyć się z operatorami, którzy skierują na miejsce zdarzenia policję, straż pożarną czy inne służby. Dzień Numeru 112 łączy się z kampanią: „Dzwoń z głową pod 112”. Jej celem jest promowanie korzystania z tego numeru zgodnie z przeznaczeniem. Pracę centrów alarmowych utrudniają zwłaszcza zgłoszenia fałszywe, informacje nieaktualne, np. sprzed tygodnia i żarty dzieciaków, którym rodzice dają telefony komórkowe do zabawy. W piątek opolskie Centrum Powiadamiana Ratunkowego odwiedziły przedszkolaki, które zapoznały się z pracą osób dyżurujących pod numerem 112.
Numer 112 funkcjonuje w krajach Unii Europejskiej – przez całą dobę - i w wielu państwach poza nią. Pozwala połączyć się z operatorami, którzy skierują na miejsce zdarzenia policję, straż pożarną czy inne służby. Dzień Numeru 112 łączy się z kampanią: „Dzwoń z głową pod 112”. Jej celem jest promowanie korzystania z tego numeru zgodnie z przeznaczeniem. Pracę centrów alarmowych utrudniają zwłaszcza zgłoszenia fałszywe, informacje nieaktualne, np. sprzed tygodnia i żarty dzieciaków, którym rodzice dają telefony komórkowe do zabawy. W piątek opolskie Centrum Powiadamiana Ratunkowego odwiedziły przedszkolaki, które zapoznały się z pracą osób dyżurujących pod numerem 112. Mario [O]
Wybierając numer 112 można zgłosić m.in. pożar, wypadek samochodowy, czy przemoc domową. Nie należy go jednak blokować bez potrzeby.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska