Festiwale Beethovena w Prudniku i Głogówku łączą się

Krzysztof Strauchmann
Krzysztof Strauchmann
Zbigniew Pawlicki - muzykolog z Warszawy i twórca Festiwalu Beethovenowskiego dziś zasiada na miejscu dla publiczności.
Zbigniew Pawlicki - muzykolog z Warszawy i twórca Festiwalu Beethovenowskiego dziś zasiada na miejscu dla publiczności. Krzysztof Strauchmann
Koniec podziałów. Muzyczna impreza ma wspólny program i dyrektora artystycznego.

Po pięciu latach rozwodu festiwale beethovenowskie w Głogówku i Prudniku stapiają się w jeden. Autorem programu i prowadzącym koncerty jest po raz pierwszy w obu miastach Jacek Woleński, dziennikarz muzyczny z Katowic. Jego lekki repertuar i bezpośredni styl konferansjerki zostały dobrze przyjęte na pierwszym koncercie w Prudniku. Na widowni zabrakło miejsc.

Festiwal Beethovenowski w Głogówku, gdzie wielki kompozytor gościł u hrabiego Opperssdorfa, wymyślił muzykolog Zbigniew Pawlicki. Przez 18 lat zajmował się on przygotowaniem i prowadzeniem koncertów. W 2008 roku władze Głogówka zakończyły współpracę z Pawlickim. Muzykolog został jednak przyjęty z otwartymi ramionami przez władze miasta i powiatu prudnickiego, które ruszyły z własnym Festiwalem Beethovenowskim Ziemi Prudnickiej. Pawlicki ze względu na stan zdrowia nie prowadzi koncertów od dwóch lat, a w tym roku po raz pierwszy Prudnik poprosił o dyrekcję artystyczną Jacka Woleńskiego, który współpracuje z Głogówkiem. Zbigniew Pawlicki zasiadł jednak na pierwszym koncercie na publiczności i został przywitany z honorami.

Koncerty w Prudniku 15 i 18 października. Od 22 festiwal przenosi się do Głogówka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska