Fogo Futsal Ekstraklasa. Dreman Opole Komprachcice nie dał szans Jagiellonii Białystok

Felipe O Magoo zwieńczył efektowny występ Dremana golem, który ustalił wynik spotkania. Wiktor Gumiński
Dreman Opole Komprachcice bardzo pewnie pokonał u siebie Jagiellonię Białystok 4:0 w meczu 19. kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy.

Drużyna z Opolszczyzny spokojnie udźwignęła rolę faworyta tej konfrontacji. Obie ekipy plasują się bowiem w kompletnie innych rejonach tabeli - Dreman walczy o czołowe cele, a Jagiellonia znajduje się w strefie spadkowej, na 14. miejscu, i jest bardzo daleka od zapewnienia sobie dającej pozostanie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym 13. pozycji.

Podczas starcia, które tym razem nie odbyło się w Stegu Arenie, a w hali przy ulicy Sportowej w Komprachcicach, właściwie od początku do końca karty rozdawała jedna drużyna. Oczywiście był nią Dreman.

Jego zawodnicy swoją postawą pokazali, że wyrzucili już z głów porażkę 0:3, jakiej doznali w minioną sobotę w Bochni.

Na dobre przebieg rywalizacji z Jagiellonią ustawiły po myśli Dremana dwa ciosy, jakie zadał on swojemu przeciwnikowi w 12. minucie. Wtedy to najpierw wynik otworzył Jakub Janczak, a dosłownie moment później na 2:0 podwyższył Maksym Pautiak.

Swoją dominację gospodarze raz jeszcze podkreślili przed przerwą, a dokładnie w 18. minucie, kiedy to trafienie dołożył Marek Bugański.

Później już ich wygrana nie była zagrożona. Spokojnie kontrolowali losy widowiska w drugiej połowie, aż w końcu, w 37. minucie, rezultat ustalił kapitan Felipe O Magoo.

Kolejny mecz Dreman zagra w niedzielę o godz. 18.45. Wtedy to na wyjeździe zmierzy się z Rekordem Bielsko-Biała.

Dreman Opole Komprachcice – Jagiellonia Białystok 4:0 (3:0)
Bramki: 1:0 Janczak – 12., 2:0 Pautiak – 12., 3:0 Bugański – 18., 4:0 O Magoo – 37.
Dreman: Burduja, Lach – Blank, Bugański, O Magoo, Ivanov, Janczak, Kaczka, Parra, Pautiak, Skała, Sobota, Szadurski, Szypczyński.
Jagiellonia: Danilewicz, Ulman – Dzienis, Haraburda, Kajewski, Kozłowski, Łabieniec, Makal, Prolejko, Skiepko.