Fundacja Rozwoju Śląska. Spłaty pożyczki można zacząć nawet pół roku później

Redakcja
fot. sxc
fot. sxc
Pieniądze z pożyczki przelewane są na konto firmy, lub - na podstawie faktur - pokrywają wydatki wnioskodawcy.

Przeszedłeś ocenę i dostałeś pisemną informację o przyznaniu pożyczki przez Fundację Rozwoju Śląska? Są w niej wypisane m.in.: wyskość pożyczki, jej cel, warunki, wysokość oprocentowania czy rodzaje zabezpieczeń. A także numer osoby, do której należy zadzwonić, by dopełnić formalności.

Zobacz: Pożyczka w Fundacji Rozwoju Śląska. Szansa na start dla rolników

- Należy umówić się na podpisanie umowy i stawić się w tym celu osobiście - z dowodem lub innym dokumentem tożsamości ze zdjęcie - w siedzibie Fundacji - tłumaczy Christian Heinz, specjalista w Dziale Pożyczek.

- Jeśli pożyczkobiorca korzysta z programu, w którym obowiązuje prowizja, musi mieć też potwierdzenie jej wpłaty. Wszystkie formalności związane z podpisaniem umowy można dopełnić w jeden dzień - dodaje.

Najczęstsze zabezpieczenia wykorzystywane przy pożyczkach z Fundacji to poręczenia osób fizycznych, przewłaszczenia (maszyn czy urządzeń) albo hipoteki. - W przypadku tych ostatnich należy doliczyć czas na dopełnienie formalności notarialnych związanych z hipoteką - dodaje Christian Heinz.

Zobacz: Pożyczki z Fundacji Rozwoju Śląska. Krapkowicka firma Delta WGW skorzystała

Pracownicy Fundacji podkreślają, że do zapoznania się z zapisami umowy pożyczkobiorca dostaje tyle czasu, ile jest mu potrzebne. - Może ją przeczytać w osobnym pomieszczeniu, skonsultować z kimś zaufanym - zapewnia pracownik Działu Pożyczek.

Potem pozostaje już tylko złożenie podpisów na umowie, dokumentach jej towarzyszących (dotyczących zabezpieczeń) i wekslu in blanco wraz z deklaracją wekslową.

Przyznane pieniądze trafiają albo na konto wnioskującego, albo na rachunek firmy, u której pożyczkobiorca kupuje np. maszyny.

Jeśli trafią na konto i są przelewane w ratach, to wnioskodawca ma maks. 3 m-ce na rozliczenie pierwszej transzy (przedstawienie faktur, rachunków, itp). Rozliczać się należy za pomocą formularza dostępnego na stronie Fundacji. Pożyczkobiorcy wyrywkowo są też przez Fundację monitorowani z wykorzystania przyznanych im pieniędzy.

Zacząć spłacać pożyczkę można nawet 6 do 12 m-cy od jej wypłaty. - Oceniamy to na podstawie rodzaju inwestycji - wyjaśnia Christian Heinz. - Fundacja rozumie, że przedsiębiorcom potrzebny jest czas na jej rozruch.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska