Funkcjonariusze ITD z Kędzierzyna-Koźla wyłapali przeładowane i zdezelowane ciężarówki. W jednej ciężaru nie wytrzymały koła i resory

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Kontrole samochodów cieżarowych przez kędzierzyńsko-kozielski ITD.
Kontrole samochodów cieżarowych przez kędzierzyńsko-kozielski ITD. WITD Opole
Sześć przeładowanych samochodów ciężarowych zatrzymali funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego z Kędzierzyna-Koźla. Kolejny, jadący przez centrum miasta, miał zepsute hamulce.

Funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego z oddziału w Kędzierzynie-Koźlu prowadzili kontrole na drodze wojewódzkiej nr 414 nieopodal Krobusza w powiecie prudnickim.

Tym razem pod lupę wzięli samochody dostawcze o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony.

Zatrzymaliśmy sześć pojazdów, które tę masę przekroczyły - informuje Krzysztof Chmiel, opolski wojewódzki inspektor transportu drogowego w Opolu. - Najlżejszy ważył 4,1 tony, zaś najcięższy, przewożący opał, 8,95 tony.

W tym samochodzie, resory tylnej osi były całkowicie wygięte, zaś - jak przyznał kierowca - podczas 100-kilometrowej trasy dwukrotnie zmieniał koło tylnej osi, bo opony nie wytrzymywały tak dużego nacisku.

Funkcjonariusze ITD ukarali kierowcę dwoma mandatami po 500 złotych oraz zakazem dalszej jazdy do momentu doprowadzenia pojazdu do prawidłowej wagi.

W pozostałych pięciu przypadkach kierujących ukarano mandatami na łączną kwotę 1850 złotych, funkcjonariusze również wydali zakazy dalszej jazdy, a pojazdy dopuszczono do ruchu po rozładunku - dodaje Krzysztof Chmiel.

Natomiast kilka dni wcześniej inspektorzy z Kędzierzyna-Koźla wyeliminowali z ruchu jadącą przez centrum miasta ciężarówkę, której naczepa miała zepsute hamulce.

Kontrola stanu technicznego pokazała, że w naczepie zostały odłączone przewody od siłownika hamulcowego, a tarcza hamulcowa pokryta była rdzą. Usterka ta została zakwalifikowana jako niebezpieczna i zagrażająca bezpieczeństwu w ruchu drogowym, a pojazd wycofany z ruchu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska