Gimnastyka sportowa. Srebro i brąz dla drużyn NTG Nysa

Maciej Łabutin podczas ćwiczeń na kółkach.
Maciej Łabutin jedzie na mistrzostwa świata.

Na rozegranych w Bydgoszczy Drużynowych Mistrzostwach Polski w kategorii seniorów w klasie mistrzowskiej brązowy medal wywalczyło NTG Nysa w składzie: Maciej Łabutin, Kazimierz Tyczyński i Dominik Bury.

Nasza drużyna, która zgromadziła 156,149 pkt, przegrała tylko z reprezentantami Polski z AZS-u AWF Biała Podlaska Romanem Kuleszą i Adamem Kierzkowskim (159,066) oraz AZS-em AWFiS Gdańsk (157,316). W indywidualnej klasyfikacji wielobojowej Łabutin zajął 3. miejsce, a Tyczyński był szósty.

Dobry start tego pierwszego zaowocował powołaniem do sześcioosobowej reprezentacji mężczyzn na rozpoczynające się w sobotę w Rotterdamie mistrzostwa świata. To duże wyróżnienie dla naszego gimnastyka, gdyż na oficjalnej liście zgłoszonych do startu znalazło się prawie 600 zawodniczek i zawodników z 69 krajów, a zawody są pierwszym krokiem w kwalifikacjach na Igrzyska Olimpijskie w Londynie w konkurencji drużynowej.

W Bydgoszczy lepiej od seniorów z Nysy spisali się ich młodsi koledzy. Drużyna juniorów w składzie : Kamil Zoń, Jakub Zawadzki, Szymon Górecki i Patryk Pyrz sięgnęli po wicemistrzostwo kraju, przegrywając tylko z MKS-em Gdańsk. Indywidualnie w wieloboju najlepiej wypadł Zoń, zajmując 4. lokatę.

Z kolei w finale stref w klasie młodzieżowej mistrzostw młodzików zawodnik NTG Karol Kuglarz zajął bardzo dobre 8. miejsce w wieloboju, w którym wystartowało 43 gimnastyków.