Grała III liga. Ruch Zdzieszowice znów wygrał

Sebastian Stemplewski
Jarosław Wolański strzelił pięknego gola dla TOR-u
Jarosław Wolański strzelił pięknego gola dla TOR-u Sebastian Stemplewski
W środę odbyło się pięć zaległych spotkań

Trzecie zwycięstwo w trzecim meczu wiosną wywalczył lider ze Zdzieszowic. Zawodnicy Ruchu w starciu z Victorią w Częstochowie mieli przez cały mecz dużą przewagę. Brakowało im jednak precyzji w sytuacjach podbramkowych. Pierwszego gola zdobył z rzutu karnego kapitan Mariusz Kapłon po tym jak faulowany był Roland Buchała. Na 2-0 podwyższył Tomasz Damrat skutecznie dobijając piłkę po strzale Bartosza Szepety, która odbiła się od poprzeczki.
Podziałem punktów zakończyły się derby gminy Dobrzeń Wielki. Z takiego rozwiązania nie są pewnie zadowoleni zarówno zawodnicy Victorii Chrościce jak i TOR-u. Oba zespoły czeka ciężka walka o utrzymanie i każdy punkt jest dla nich na wagę złota. Ozdobą meczu był wyrównujący gol zdobyty przez Jarosława Wolańskiego. Napastnik TOR-u zdobył bramkę strzałem z około 30 metrów. W ostatniej minucie napastnik Victorii Wojciech Dzierżenga popisał się ładnym strzałem głową, a gości od straty gola uratowała poprzeczka.
Nie udał się wyjazd Rajfelowi do Psar. Nasz zespół w pierwszej połowie stracił dwa gole po prostych błędach. Na osłodę pozostała bramka Mateusza Pinkawy (druga wiosną).
Niepokonany jest nadal wiosną Skalnik Gracze, który zdobył cenny punkt w Pawłowicach.

Więcej o środowych meczach III ligi opolsko-śląskiej w czwartkowym wydaniu papierowym nto

Victoria Chrościce - TOR Dobrzeń Wielki 1-1 (1-0)
1-0 Greinert - 43., 1-1 Wolański - 80.

Victoria Częstochowa - Ruch Zdzieszowice 0-2 (0-1)
0-1 M. Kapłon - 25. (karny), 0-2 T. Damrat - 74.

Orzeł Psary - Rajfel Krasiejów 3-1 (2-0)
1-0 Mosler - 7., 2-0 Kozieł - 44., 2-1 Pinkawa - 62., 3-1 Kozieł - 85.

Pniówek Pawłowice - Skalnik Gracze 0-0

Skałka Żabnica - Rozwój Katowice 0-0