Green-fields. WSSE ma je także na Opolszczyźnie

Invest-Park
Green-fields. WSSE ma je także na Opolszczyźnie1000 ha zostało jeszcze do zagospodarowania na terenach, którymi zarządza Invest-Park.
Green-fields. WSSE ma je także na Opolszczyźnie1000 ha zostało jeszcze do zagospodarowania na terenach, którymi zarządza Invest-Park. archiwum wsse
Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” oferuje inwestorom planującym rozpoczęcie działalności lokalizację w jednej z 44 miejscowości objętych programem pomocy publicznej.

Spośród 2,7 tysiąca  hektarów leżących w województwie dolnośląskim, opolskim, wielkopolskim i lubuskim zdecydowana większość została już zagospodarowana, do wykorzystania zostało jeszcze tysiąc hektarów. Biznesmeni, którzy zdecydują się tam zainwestować, mogą liczyć na ulgi w  podatku dochodowym.

We Wrocławiu, obszar podległy WSSE  zajmuje  268 hektarów, z czego ponad 100 zajęło już 16 firm, są wśród nich światowe koncerny jak  3M - amerykański potentat produkujący wyroby z tworzyw sztucznych, Mondelez kojarzony z między innymi z czekoladą Alpen Gold oraz Milka, czy kawą Jacobs oraz gigant elektroniczny – IBM. Tereny inwestycyjne znajdują się w południowo-zachodniej części miasta  przy Mokronoskiej. Ulica znajduje się  w pobliżu węzła bielańskiego -  zaplecza przemysłowo-handlowego stolicy Dolnego Śląska.

Stosunkowo nową lokalizacją są wchodzące w skład aglomeracji wrocławskiej Kobierzyce. Nazwa pochodzi od staropolskiego kobierca, gdyż dawniej miasto było znane z  działających wielu warsztatów tkackich.  Pierwotna nazwa Weberdorf  początkowo była tłumaczona nawet jako  Wieś Tkaczy.  Obecnie w pobliżu gminy położonej tuż za rogatkami Wrocławia, znajduje się duży węzeł komunikacyjny, czyli autostrada A-4 i drogi międzynarodowe 35 i 8.  Tak przygotowane  Kobierzyce  czekają  na inwestorów, oferując 83 hektary gruntów.

Dolnośląski  Bolesławiec znany  z produkcji  ręcznie zdobionych wyrobów ceramicznych docenianych na całym świecie, także ma do zaoferowania tereny dla przedsiębiorców. Obecnie dostępnych jest 56 hektarów ziemi leżących w pobliżu budowanego węzła autostrad A4 i A18 Bolesławiec i skrzyżowania autostrad Krzyżowa oraz sieci kolejowej połączonej z paneuropejskim korytarzem transportowym nr III. Z preferencyjnych warunków oferowanych na tym terenie przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną skorzystało już 7 firm, w tym producenci komponentów dla branży samochodowej  Hoerbiger Automotive i SRG Global Bolesławiec.

Kolejną atrakcyjną lokalizacją pod budowę przyszłej fabryki Wrzesińska Strefa Aktywności Gospodarczej dysponująca jeszcze 112 hektarami. Walory terenów leżących w Wielkopolsce w niewielkiej odległości od  międzynarodowych szlaków komunikacyjnych docenił już Volkswagen Polska, który za dwa lata rozpocznie produkcję samochodów.

W województwie opolskim wałbrzyska strefa dysponuje dwiema szczególnie interesującymi lokalizacjami. Pierwsza znajduje się 3 km od  Nysy, kojarzonej przede wszystkim z produkcją popularnych w latach 80. samochodów dostawczych. Areał do zagospodarowania to 165 hektarów położonych 40 km od autostrady A4 oraz 20 km od przejścia granicznego w Głuchołazach i 88 km od przejścia granicznego w Międzylesiu.  Zalety tych terenów zachęciły do inwestycji Vasco Doors, producenta drzwi wewnętrznych, który zainwestował tam 15 mln zł.

Jednym z najmniejszych terenów objętych Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną jest 18 hektarowa działka w okolicy Skarbimierza w powiecie brzeskim. Pozostałe ponad 100 hektarów należy do 7 firm, w tym  do Mondelez Polska Production i producenta części wyposażenia samochodów - Keiper Polska. O tym niewielkim 7 tysięcznym miasteczku, położonym  5 km od Brzegu, zrobiło się głośno, gdy wybudowano tam profesjonalne boisko do baseballa i softballa. Obecnie konsekwentnie promuje tę dyscyplinę sportu. W niedzielę 20 lipca w Skarbimierzu i Brzegu zakończyły się Mistrzostwa Europy w softballu, były to równocześnie eliminacje do Mistrzostw Świata w Stanach Zjednoczonych. Walka była zacięta, zwyciężyły Polki i Włoszki. Teraz  czas na  rozpoczęcie rywalizacji o inwestycje na obszarach green-field.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska