Gwardia nie miała większych kłopotów w Tarnowie

Oliwer Kubus
Paweł Swat dziewięć razy pokonał bramkarzy.
Paweł Swat dziewięć razy pokonał bramkarzy. Oliwer Kubus
Tylko w pierwszym kwadransie i ostatnich trzech minutach meczu gospodarze nawiązali walkę z liderem, który ostatecznie wygrał 32-26.

W pierwszych fragmentach opolanie mieli trzykrotnie problem z pokonaniem bramkarza i w efekcie raz jedyny w ciągu godziny przegrywali 3-4. Grając w przewadze nasz zespół przejął inicjatywę, a imponował zwłaszcza skrzydłowy Paweł Swat, który po dobrej grze w defensywie zespołu, najszybciej biegał do kontry i trafiał z rzutów karnych, wykorzystując przed przerwą wszystkie dziewięć swoich okazji. Efektem było po rzucie z dystansu Marcelego Migały prowadzenie gości 17-11.

Po przerwie nasz zespół raz jeszcze postawił szczelny mur w obronie, a miejscowi nie skończyli celnym rzutem czterech swoich prób. Takich kłopotów nie mieli rywale, a Łukasz Kulak podwyższył na 23-14. Gospodarze niemoc pod bramką Adriana Fiodora przerwali dopiero po siedmiu minutach, kiedy trafił Marcin Niedojadło, ale w odpowiedzi nie pomylił się w konterze Paweł Prokop, a indywidualną akcję skończył Mateusz Krzyżanowski.

W 49. minucie Gwardia prowadził już 28-17 i wysoką przewagę utrzymywała do 57. minuty, kiedy prowadziłą 32-22. W ostatnich 180 sekundach nasi szczypiorniście wyraźnie się rozluźnili i częsciowo wykorzystał to zespół z Tarnowa. Dwie interwencje bramkarza oraz kontry Kamila Cieńka i Wojciecha Michalika sprawił, że mecz zakończył się wygraną lidera 32-26.

Control Process Tarnów - Gwardia Opole 26-32 (14-19)
Control: Barnaś, Ciochoń - Dutka, Siedlik 2, Król, Kozioł, Cieniek 6, Niedojadło 4, Michalik 2, Bujak 1, Bieś 1, Janas 2, Sokół, Wajda 4, Kowalik 2, Kuroś 2.
Gwardia: Romatowski, Donosewicz, Fiodor - Śmieszek 1, Swat 9, Adamczak 1, Knop 1, Szolc, Krzyżanowski 2, Kłoda 2, Drej 1, Kulak 1, Prokop 6, Migała 5, Płócienniczak 3, Serpina.