Gwardia zwycięska. Już jest na 3. miejscu

Wojciech Knop zdobył 9 bramek.
Wojciech Knop zdobył 9 bramek. Sławomir Jakubowski
Opolanie wygrali w Chrzanowie i wyprzedzili w tabeli ekipę z Końskich. Wciąż jednak muszą odrabiać straty do zespołów zajmujące dwa miejsca premiowane barażami o ekstraklasę.

MTS Chrzanów - Gwardia Opole 28-34 (13-17)
MTS: Białecki, Borecki - Bobowski, Skoczylas 7, Zacharski 6, Klementowicz 4, Kirsz 3, Kruczek 2, Łącki 2, Stroński 2, Szlinger 1, Owczarek 1, Bednarczyk, Cupisz, Zajdel.
Gwardia: Donosewicz, Romatowski - Knop 9, Swat 6, Gradowski 4, Zadura 4, Matyszok 3, Baran 2, Prokop 2, Kłoda 1, Piech 1, Serpina 1, Śmieszek 1, Drej, Zych.

Opolanie jakby w zgodzie z tradycją kolejne spotkanie rozpoczęli słabo. W 12 minucie Łącki dał MTS-owi prowadzenie 6-3, a opolanie mieli kłopoty zwłaszcza w ataku pozycyjnym i ze skutecznością. Jednak w kolejnych minutach poprawili obronę, a to dało szybkie kontry, w których brylował Knop, pewnie karne rzucał Swat, a z dystansu trafił Gradowski i w ciągu siedmiu minut opolanie zniwelowali starty do bramki (9:10).

Wówczas nastąpił chyba decydujący moment dla losów meczu. Twarda gra w defensywie i zmuszenie rywala do błędów dały naszej drużynie pięć bramek z rzędu i prowadzenie 14:10. Początek drugiej połowy należał do Romatowskiego, a po jego interwencjach trafiał Knop, skutecznie rzucali z dystansu Zadura oraz Baran i opolanie wygrywali już 20-13. Gospodarze byli w stanie zniwelować straty do czterech bramek (20:24), ale na więcej gwardziści im nie pozwolili. W efekcie mają punkt więcej od Końskich, ale do Piotrkowianina tracą punkt, a do Czuwaja - cztery.