I liga futsalu. Gredar Brzeg przegrał z AZS-em Lublin

Jarosław Staśkiewicz
Kapitan Gredaru Marcin Raczkowski kilkakrotnie ratował swój zespół przed utratą golą, ale przy straconych bramkach nie miał wiele do powiedzenia. Oliwer Kubus
O porażce zadecydowały dwie minuty w pierwszej połowie, kiedy brzeżanie stracili trzy gole. Do końca meczu próbowali odrabiać straty, ale trzy punkty pojechały do Lublina.

Od pierwszych minut zawodnicy Gredaru, którzy byli niepokonani od sześciu spotkań ligowych lekko przeważali, ale za to zbyt często tracili piłkę i narażali się na kontrataki.

W ten sposób wynik otworzył najlepszy na boisku Wojciech Boniaszczuk, a między 12. i 14. minutą nastąpiła już prawdziwa katastrofa, bo trzy akcje gości zakończyły się golami.

Gredar wrócił do gry po indywidualnej akcji Michała Grochowskiego, który wyłożył piłkę Kacprowi Kędrze, a tuż przed przerwą brzeżanie sprytnie rozegrali rzut rożny i Mateusz Fabiszewski strzałem głową w okienko wykorzystał zagranie Tomasza Raczyńskiego.

- W drugiej połowie „poczuliśmy krew”, ale niestety, znów nadzialiśmy się na kontry - żałował trener Gredaru Artur Adasik.
Przez ostatnie 10 minut Gredar grał bez bramkarza, piątką w polu i w ten sposób zdołał strzelić dwa gole.

- Mieliśmy to przetrenowane i nawet dobrze poszło, ale zabrakło czasu na wyrównanie - żałował Fabiszewski, który grał w koszulce bramkarza.

- Z postawy w drugiej połowie jestem dumny z chłopaków - przekonywał trener Adasik. - Szkoda, że przespaliśmy pierwsze minuty, bo rywal był w naszym zasięgu i nawet przy wyniku 4-6 byłem przekonany, że można jeszcze wygrać.

Gredar Brzeg - AZS Lublin 4-6 (2-4)
Bramki: 0-1 Boniaszczuk - 7, 0-2 Mietlicki - 12, #0-3 Mietlicki 13, 0-4 Boniaszczuk - 14, 1-4 Kędra - 15, 2-4 Fabiszewski - 19, 2-5 Szafrański - 26, 2-6 Mietlicki - 28, 3-6 Samborski - 32, 4-6 Fabiszewski - 37.

Gredar: Raczkowski - Fabijaniak, Fabiszewski, Kędra, Raczyński, Dykus, Słonina, Krawców, Samborski, Grochowski, Zając. Trener Artur Adasik.

AZS : Hajkowski - Ławicki, Boniaszczuk, Mietlicki, Tarkowski, Wankiewicz, Szafrański, Kozieł, Zgierski, Paździor, Walęciuk. Trener Artur Gadzicki.

Sędziowali: Łukasz Chowaniec i Łukasz Szymczyk (obaj Kraków). Widzów 300.