I liga juniorów: zmiana lidera po 6. kolejce

Piotr Mazurczak
Mikulski minął bramkarza Olesna, a potem strzałem do pustej bramki doprowadził do wyrównania Piotr Mazurczak
We wtorek odbyły się mecze 6. kolejki w I lidze juniorów. MKS Kluczbork wykorzystał potknięcie czołówki i wskoczył na pierwszą pozycję w tabeli.
MKS Kluczbork - OKS Olesno 3:1

I liga juniorów MKS Kluczbork - OKS Olesno 3:1

MKS Kluczbork - OKS Olesno 3:1 (0:1)
0:1 Górka 25., 1:1 Mikulski 55., 2:1 Lorek 65., 3:1 Culic 90.

MKS: Wnuk - Tas, Gacmaga, Znaj, Wrześniewski, Karoń, Culic, Wąsowski (46. Gałkowski), Mikulski (74. Łężny), Lorek (75. Mielczarek), Buła.
Trener: Andrzej Konwiński

OKS: Bator, Bartyla, Czop,Dawid Kudełko, Wajsprych, Paweł Klonowski (83. Małyska), Górka (55. Galant), Kołecki (60. Pawełczyk), Meryk (80. Górski), Grabas (77. Mateusz Kudełko), Włóka (60. Niejadlik)

Trener: Zbigniew Bienias

Przed kolejką pierwsze miejsce zajmowali gracze Rodła Opole, a tuż za nimi był Koksownik Zdzieszowice. Obie drużyny przegrały jednak swoje mecze. Rodło uległo na własnym boisku zespołowi Małapanew Ozimek 2:5, a Koksownik przegrał z obrońcą mistrzowskiego tytułu - Stalą Brzeg 0:4.

Potknięcie czołówki wykorzystali zawodnicy MKS Kluczbork, którzy ograli na własnym terenie OKS Olesno 3:1.

Pierwsza połowa w Kluczbork była jednak dla podopiecznych trenera Zbigniewa Bieniasa, którzy po bramce debiutującego Górki prowadzili 1:0. Po zmianie stron do głosu doszli miejscowi. Wyszli na boisko bardziej zmotywowani, grali szybciej i dobrze spisująca się obrona gości zaczęła się gubić.

W 55. minucie prostopadłą piłkę otrzymał Mikulski. Minął bramkarza z lewej strony, a potem skierował ją do pustej bramki. Dziesięć minut potem MKS wyszedł na prowadzenie. Po jednym ze strzałów piłka odbiła się od słupka, a Lorek z bliskiej odległości skutecznie dobijał.

Goście próbowali doprowadzić do wyrównania, ale marzenia o punktach w tym ciekawym pojedynku prysły w samej końcówce. Wynik konfrontacji po technicznym uderzeniu ustalił Culic.

W strefie spadkowej znajduje się OKS Olesno, Pomologia Prószków, Odra Koźle oraz Pogoń Prudnik.