II liga koszykarek. Stal Brzeg - Wichoś Jelenia Góra 79:63

Roman Baran/archiwum
Z piłką Justyna Daniel ze Stali.
Z piłką Justyna Daniel ze Stali. Roman Baran/archiwum
To było ciekawe spotkanie.

Kibice zzobaczyli mecz stojący na niezłym poziomie, a na dodatek nasz zespół wygrał. Można było się spodziewać, że zwycięstwo Stali będzie bardziej okazałe, ale przyjezdne postawiły twarde warunki u wysoko zawiesiły poprzeczkę.

Początek meczu należał do zespołu z Jeleniej Góry, który prowadził 8:2. Stali udało się jednak odrobić straty i jeszcze w pierwszej kwarcie wyjść na prowadzenie. Gospodynie w każdej kolejnej kwarcie zwiększały swoją przewagę, ale musiały się namęczyć więcej niż się pewnie spodziewały przed rozpoczęciem meczu.

Stal Brzeg - Wichoś Jelenia Góra 79:63 (17:16, 21:14, 18:15, 23:18)
Stal: Mićków 10 (2x3), Teklińska 18 (2x3), Daniel 14 (1x3), Majka 22, Buszta 7 - Kozera 2, Iwanicka 6, Kudłak. Trener Dariusz Konstańciuk.

W tabeli grupy zachodniej II ligi brzeżanki z dorobkiem pięciu punktów po trzech meczach zajmuje 3. miejsce. Wyżej są: AZS II Gorzów (7 pkt w czterech meczach) i MUKS Poznań (komplet sześciu punktów w trzech meczach).

Następny mecz Stal zagra dopiero 30 listopada, kiedy to we własnej hali zmierzy się z wspomnianym MUKS-em Poznań.