II liga szczypiornistów. OSiR Komprachcice zdobył dwa punkty

Marcel Ungier (OSiR).
Marcel Ungier (OSiR). Sławomir Jakubowski/archiwum
Stało się tak po wygranej z Moto Jelczem Oława na własnym parkiecie.

W pierwszej rundzie rozgrywek nasi szczypiorniści przegrali z solidnym zespołem z Oławy na wyjeździe wysoko, bo 21-30. Udało im się jednak wziąć rewanż na swoim parkiecie, choć w najmniejszym z możliwych rozmiarów.

Początek meczu był znakomity w wykonaniu zawodników OSiR-u. Bardzo dobrze spisywał się w bramce Tomasz Oleksyn, a jego koledzy skutecznie kończyli akcje ofensywne i gospodarze prowadzili 5-0.

Pięć bramek przewagi utrzymało się do przerwy. W drugiej odsłonie goście odrabiali straty i doprowadzili do emocjonującej końcówki. Na pięć minut przed końcem było 22-21 dla gospodarzy, którzy jednak odparli atak rywali, nie pozwalając ani na chwilę odebrać sobie prowadzenia.

Po tej wygranej OSiR awansował na 4. miejsce w tabeli. Po 15 rozegranych meczach ma na koncie 19 punktów. Prowadzi AZS Zielona Góra (26 pkt).

OSiR Komprachcice - Moto Jelcz Oława 24-23 (15-10)
OSiR: Oleksyn, Barański, Sitarski - Cichoń, Bus 1, A. Jendryca, Skonieczka 1, D. Jendryca, Maciej Nawrocki 1, K. Juros 6, Ungier 8, T. Juros 2, Sękowski 3, Marcyniuk 2. Trener Mirosław Nawrocki.