II liga szczypiornistów. Porażka Orlika Brzeg

Piotr Sendra (Orlik).
Piotr Sendra (Orlik). Sławomir Jakubowski
Grając w niezwykle okrojonym składzie brzeżanie przegrali w Obornikach Wielkopolskich.

Zespół z Brzegu już przed rozpoczęciem meczu był praktycznie skazany na porażkę. Na spotkanie pojechało bowiem tylko sześciu graczy z pola. Żaden z nich nie mógł liczyć na zmianę, chyba, że trener Robert Karlikowski zdecydowałby się wprowadzić do gry w polu jednego z trzech bramkarzy.

- Na mecz z różnych przyczyn nie mogło pojechać aż 10 zawodników znajdujących się w kadrze zespołu - przyznał trener Karlikowski. - Więcej w naszej drużynie było nieobecnych niż obecnych. Po pierwszej połowie miałem obawy, że zostaniemy wysoko pokonani. Na szczęście po przerwie moi podopieczni grali bardzo dobrze. Muszę wszystkich pochwalić, bo pokazali hart ducha, mądrość w grze i wielkie zaangażowanie.

Kibice gospodarzy mocno drżeli o wynik. W 52. min było tylko 20-19 dla ich ulubieńców. Brzeżanom mimo wysiłków nie udało się ich jednak dogonić.

W tabeli po 10 kolejkach Orlik w stawce 14 zespołów zajmuje 11. pozycję z dorobkiem ośmiu punktów. Prowadzi AZS Zielona Góra (16 punktów).

Sparta Oborniki Wielkopolskie - Orlik Brzeg 24-22 (15-9)
Orlik: Sobczyk, Stypiński, Kania - Betka 6, Pasierbek 8, Młotkowski 1, Sendra 2, Stanoszek 2, Galar 3. Trener Robert Karlikowski.