IV liga. Sparta Paczków - Stal Brzeg 0-2

Bartosz Kruk poprowadził Stal do kolejnej wygranej.
Bartosz Kruk poprowadził Stal do kolejnej wygranej. fot. Sławomir Jakubowski
Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando przyjezdnych, a Sparta, która do tej pory nie przegrała w lidze, była momentami bezradna. W efekcie w 20. min mogła przegrywać. Na strzał z dystansu zdecydował się Bartosz Kruk, ale piłka trafiła w poprzeczkę.

Po dwóch minutach szczęście opuściło gospodarzy. Znów akcję przeprowadził Kruk, ale tym razem odegrał do Jarosława Hracy. Napastnik Stali musiał tylko dopełnić formalności, gdyż nikt go nie atakował i miał przed sobą pustą bramkę.

W kolejnych minutach pierwszej połowy strzelali jeszcze Bartosz Woźniak i Krzysztof Tarnowski. Po uderzeniu tego drugiego po raz drugi w sobotnie popołudnie Bartosza Gawdo-nowicza wyręczyła poprzeczka.

Po zmianie stron paczko-wianie zagrali dużo lepiej i powinni nawet prowadzić. Jednak bramkarz z Brzegu obronił groźne strzały Szymona Markowskiego i Łukasza Krótkiewicza, a w sytuacji sam na sam powstrzymał Jacka Harmatę. Wreszcie w 78. min Rafał Bobiński wykonywał rzut rożny, po którym piłka trafiła w słupek.

Stal chwilę wcześniej prowadziła jednak 2-0. Po szybkiej akcji wyprowadzonej przez Mariusza Świtonia, strzelał z 17 metrów Kruk i piłka wylądowała w siatce. Inne kontry Stali efektu już nie dały.