Izba Przyjęć szpitala MSWiA w Opolu na kilka godzin wstrzymała przyjęcia pacjentów. Ponownie ruszy o godz. 19

Iwona Kłopocka
Izba Przyjęć zostanie poddana dezynfekcji. Wznowi działalność - wraz z nową zmianą personelu - o godz. 19.
Izba Przyjęć zostanie poddana dezynfekcji. Wznowi działalność - wraz z nową zmianą personelu - o godz. 19. Przemysław Świderski
Izba Przyjęć szpitala MSWiA w Opolu czasowo wstrzymała przyjęcia pacjentów. Powodem - pacjent, którego rodzina poddana jest kwarantannie. Izba Przyjęć wznowi działalność jeszcze we wtorek od godz. 19.

- Musieliśmy czasowo zawiesić działalność Izby Przyjęć naszego szpitala - informuje Jacek Bartosz, dyrektor szpitala MSWiA w Opolu. - Na Izbę zgłosił się pacjent, którego rodzina jest w trakcie kwarantanny. Podjęliśmy niezbędne kroki zabezpieczające przed potencjalnym zakażeniem.

Pacjent, który przyszedł na Izbę Przyjęć we wstępnej ankiecie nie sygnalizował, że może być osobą niosącą ryzyko związane z koronawirusem. Dopiero przeprowadzający pogłębiony wywiad lekarz dowiedział się, że rodzina pacjenta jest poddana kwarantannie.

Natychmiast wstrzymano działalność Izby, a od pacjenta pobrano wymaz do badania. Odizolowano też wszystkie osoby, które mogły mieć w placówce z nim kontakt - w sumie 7 osób. Czekają oni na wyniki badania pacjenta, które mają być znane w nocy.

- Personel był zabezpieczony, ryzyko zakażenia jest znikome, ale zastosowaliśmy niezbędne ograniczenia - podkreśla dyrektor Jacek Bartosz.

Izba Przyjęć zostanie poddana dezynfekcji. Wznowi działalność - wraz z nową zmianą personelu - o godz. 19.

Poza tym szpital MSWiA działa normalnie, choć jak w większości placówek, przyjęcia pacjentów na oddziały szpitalne zostały ograniczone do przypadków pilnych. W całości jest obecnie obłożony 5-łóżkowy oddział anestezjologii i intensywnej terapii.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych (sondaż)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska