Jarosław Kaczyński odniósł się do zarobków Daniela Obajtka. "Ten człowiek zarabia dużo mniej niż jego poprzednicy"

Mateusz Zbroja
Mateusz Zbroja
- Żebyście państwo w jedno nie uwierzyli - że za naszych czasów (w spółkach Skarbu Państwa) płacą więcej niż za czasów naszych poprzedników - apelował Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Wrocławia.
- Żebyście państwo w jedno nie uwierzyli - że za naszych czasów (w spółkach Skarbu Państwa) płacą więcej niż za czasów naszych poprzedników - apelował Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Wrocławia.
- Niektórzy ludzie nawet w sferze państwowej, nie potrafią myśleć w kategoriach państwa, tylko myślą w kategoriach tego, ile im wyliczą na koniec roku, a to są naprawdę znaczące sumy. Tylko żebyście w jedno państwo nie uwierzyli, że za naszych czasów płacą więcej, niż za czasów naszych poprzedników - powiedział Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Wrocławia. Prezes Prawa i Sprawiedliwości odniósł się również do zarobków Daniela Obajtka, który - jak twierdzi lider partii rządzącej - zarabia dużo mniej niż jego poprzednicy.

- Żebyście państwo w jedno nie uwierzyli - że za naszych czasów (w spółkach Skarbu Państwa) płacą więcej niż za czasów naszych poprzedników. Wtedy Polska była biedniejsza, te firmy były dużo mniejsze, a płacili dużo więcej. I przynosili często nawet straty albo byli na granicy płynności finansowej - mówił podczas spotkania z mieszkańcami Wrocławia prezes Prawa i Sprawiedliwości.

- Orlen był na granicy płynności, a płacił jednocześnie swojemu szefowi dużo więcej niż człowiekowi, który stworzył pierwszy polski koncern, który przynajmniej na arenie europejskiej, jeśli nawet już nie światowej, się naprawdę liczy. Mówię o Orlenie, który się tak bardzo rozbudowuje, i który niedługo będzie miał 450 mld zł obrotów, czyli mniej niż nasz budżet, ale porównywalna suma, budżet to jest sześćset kilkadziesiąt mld zł. - dodał Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński o zarobkach Daniela Obajtka

W swoim wystąpieniu prezes Prawa i Sprawiedliwości odniósł się również do zarobków Daniela Obajtka, który - jak podkreślił Jarosław Kaczyński - zarabia dużo mniej niż jego poprzednicy.

- Ten człowiek zarabia dużo mniej niż jego poprzednicy, no więc, szanowni państwo, nie dawajcie się oszukiwać - zaznaczył prezes Prawa i Sprawiedliwości.

- Robimy wszystko, żeby to, co dzieje się w tej dziedzinie, było w jakichś granicach przyzwoitości, ale tamci wykorzystują to, że przeciętny człowiek zarabia ciągle stosunkowo niewiele, i potrafią w ten sposób nakręcać różnego rodzaju sprawy, zresztą często w ogóle z niczego, nawet nie z wysokich zarobków szefów, ale z sytuacji, w których chodzi o nieporównywalnie mniejsze rzeczy - mówił lider partii rządzącej.

- Aferami są wydarzenia, które nigdy nie miały miejsca. Kiedy przejrzałem ten spis afer, który został sporządzony przez Platformę Obywatelską, to mogę powiedzieć, że w jednym czy dwóch wypadkach można mówić o aferze, i za każdym razem odpowiednie władze zareagowały, i to bardzo ostro - zaznaczył Jarosław Kaczyński.

od 12 lat
Wideo

Obława policyjna na Pomorzu. 43-latek poszukiwany jest za zabójstwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Jarosław Kaczyński odniósł się do zarobków Daniela Obajtka. "Ten człowiek zarabia dużo mniej niż jego poprzednicy" - Portal i.pl

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska