Jedna niespodzianka w piłkarskiej IV lidze

Sebastian Stemplewski
Radość piłkarzy z Namysłowa trwała krótko.
Radość piłkarzy z Namysłowa trwała krótko. Sebastian Stemplewski
W pierwszej wiosennej kolejce wicelider Start Namysłów przegrał ze Spartą Paczków. Losy meczu rozstrzygnął w 75. min Jasiok.

Goście w okresie przygotowawczym mieli kłopoty kadrowe, w springach grali "gołą" jedenastką, a tymczasem trener z Namysłowa piłkarzy miał pod dostatkiem i byli nawet na tygodniowym obozie. Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z planem, gdyż już w 2. min Start prowadził po bramce Simlata. Jeszcze przed przerwą z karnego wyrównał jednak Ł. Krótkiewicz, a wynik ustalił w 75. min pozyskany z Oderki Opole - Jasiok.

Tym samym przewaga Startu nad goniącymi go zespołami stopniała, a wpadkę wicelidera dziś wykorzystała głównie Swornica Czarnowąsy, która po ciekawym meczu, obfitującym w sytuacje strzeleckie pokonała Start Dobrodzień 1-0. Punkt odrobiła też Olimpia Lewin Brzeski, która do przerwy powinna wygrywać co najmniej 2-0 z Piastem Strzelce Opolskie, a w końcówce mogła przegrać, ale idealną sytuację zmarnował w 89. min Jakubczak.

W dwóch innych sobotnich meczach padły remisy. Trzy spotkania odbędą się w niedzielę.

Sobotnie wyniki
Pogoń Prudnik - Ligota Turawska 2-2 (0-2)
0-1 Bacajewski - 5., 0-2 Trela - 43., 1-2 Rudzki - 87. (karny), 2-2 Rudzki - 90. (karny)

Silesius Kotórz Mały - Polonia Nysa 1-1 (1-1)
0-1 Kuglarz - 18., 1-1 Paweł Panek - 21.

Olimpia Lewin Brzeski - Piast Strzelce Opolskie 1-1 (0-0)
1-0 A. Tomaszewski - 68. (karny), 1-1 Miklasz - 80.

Start Dobrodzień - Swornica Czarnowąsy 0-1 (0-0)
0-1 Grabowiecki - 85.

Start Namysłów - Sparta Paczków 1-2 (1-1)
1-0 Simlat - 2., 1-1 Ł. Krótkiewicz - 39. (karny), 1-2 Jasiok - 75.