„Jedynka” zagrała dla Ani. Wyjątkowy koncert charytatywny w Filharmonii Opolskiej. Wystąpili uczniowie I LO w Opolu

Anna Gryglas
Anna Gryglas
Koncert charytatywny "Jedynka dla Ani"
Koncert charytatywny "Jedynka dla Ani" Anna Gryglas
Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Opolu już po raz piąty zorganizowało koncert charytatywny pod hasłem „Jedynka dla…”. W tym roku dochód z imprezy trafi do uczennicy liceum, która po wypadku walczy, aby stanąć na własnych nogach.

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Opolu już po raz piąty zorganizowało koncert charytatywny pod hasłem „Jedynka dla...". Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na pomoc uczennicy tego liceum, która po wypadku walczy o powrót do zdrowia.

W tym roku wydarzenie odbyło się w Filharmonii Opolskiej, a pieniądze z biletów-cegiełek oraz towarzyszącej wydarzeniu aukcji przeznaczone zostały dla uczennicy klasy I f Ani Bilovol.

- Dziewczynka w maju 2023 roku uległa poważnemu wypadkowi, który spowodował złamanie kręgosłupa. Obecnie jeździ na wózku, ale jest szansa by stanęła na nogi i powróciła do pełnej sprawności. Potrzebuje jednak bardzo intensywnej i kosztownej rehabilitacji. Tym koncertem chcemy jej pokazać, że wybierając nasza szkołę zyskała 1000 przyjaciół – mówi Bernarda Zarzycka, dyrektor LO 1 w Opolu, organizatorka koncertu.

Jak podkreślają organizatorzy Ania to wyjątkowa osoba. Zaraża radością życia, organizuje wiele akcji charytatywnych, działa też w Fundacji Pomocy Dzieciom i Rodzinie Horyzont w Opolu. Za swoje osiągnięcia w grudniu 2023 od prezydenta Opola otrzymała wyróżnienie dla najaktywniejszych wolontariuszy.

Motywem tegorocznego koncertu była miłość, a na scenie wystąpili uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr 1.

Akcja oprócz artystycznego miała także wymiar edukacyjny i społeczny.

- Poprzez realizację tego koncertu zwracamy uwagę na wiele problemów, z którymi borykają się na co dzień osoby potrzebujące pomocy innych. Pokazujemy, jak można dać oparcie ludziom, rozwijamy działania wolontariackie, kształtujemy w naszych uczniach empatię, wrażliwość i otwartość na potrzeby drugiego człowieka – napisali organizatorzy.

NTO objęła koncert „Jedynka dla…” patronatem medialnym.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska