Jest pierwsze zakażenie koronawirusem w powiecie kluczborskim. To lekarz z Kluczborka

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Pierwszy przypadek koronawirusa zdiagnozowano dzisiaj w powiecie kluczborskim. Lekarz kardiolog zaraził się wirusem SARS-CoV-2 na delegacji poza powiatem. Zapewnia, że od tego czasu nie miał styczności z pacjentami w Kluczborku.

O pierwszym przypadku koronawirusa poinformowało starostwo powiatowe w Kluczborku. - Jest to mężczyzna w średnim wieku, mieszkaniec powiatu kluczborskiego - głosi skąpa informacja.

Wiadomo było też, że jest to mężczyzna w średnim wieku, który zaraził się transmisją lokalną, ale poza Kluczborkiem.

Kluczborski kardiolog Szymon Barabach poinformował na Facebooku, że to on jest zarażony koronawirusem.

- Pierwszą osobą z potwierdzonym zakażaniem wirusem SARS-CoV-2 w powiecie kluczborskim jestem, niestety, ja - napisał kardiolog, pracujący w Kluczborskim Centrum Kardiologii Scanmed.Kluczborski lekarz podkreślił, że od momentu zakażenia nie miał styczności z pacjentami w Kluczborku, więc nikogo nie zakaził.

- Tydzień temu wróciłem z delegacji z innego szpitala. Najprawdopodobniej tam, mimo masek, rękawiczek, przyłbic i dezynfekcji, zakaziłem się. Od tego czasu nie pracowałem w naszym szpitalu - podkreśla kardiolog z Kluczborka.

Wszystkie osoby, z którymi miał kontakt lekarz, są pod dozorem sanepidu.

Pierwsze objawy u mnie wystąpiły po 4 dniach - bóle mięśni całego ciała. Gdy kolejnego dnia wystąpiły dreszcze i gorączka 38,5 stopnia Celsjusza, skontaktowałem się z Oddziałem Chorób Zakaźnych w Opolu, gdzie pobrano mi wymazy. Zarówno ja, jak i moja rodzina, cały czas przebywaliśmy w kwarantannie domowej - zapewnia Szymon Barabach.

Kluczborski lekarz dodał, że infekcję przechodzi stosunkowo łagodnie. Ma bóle mięśni, osłabienie, lekki kaszel, suchość w gardle i niewielki, sporadyczny stan podgorączkowy.

- Ja jestem tym pierwszym, ale niestety nie ostatnim. Wirus ma bardzo wysoką zakaźność i niestety przypadków będzie znacznie więcej - przestrzega doktor Szymon Barabasz.

Setki pacjentów przesyłają internetowo kluczborskiemu lekarzowi wyrazy wsparcia.

- To bardzo przykra wiadomość, ale ważne, że dalej ostrzega Pan przed tym wirusem, mając na uwadze innych, będąc samemu chorym. Będzie dobrze - szybkiego wyzdrowienia! - piszą pacjenci.

Czytaj także

Obecnie w powiecie kluczborskim jest więc jedna osoba zarażona koronawirusem, 18 osób objętych zostało kwarantanną pod nadzorem sanepidu i 356 osób po powrocie z zagranicy.

Jest pierwsze zakażenie koronawirusem w powiecie kluczborskim. To lekarz z Kluczborka
fot. Starostwo Kluczbork

W całym województwie opolskim jest:

 • 107 osób zakażonych,
 • 59 osób hospitalizowanych,
 • 413 osób w kwarantannie,
 • 280 osób pod nadzorem sanepidu,
 • 6 osób wyzdrowiało, 3 osoby zmarły.

Czytaj także

opolskie
 • Zakażonych39 438
  + 125
 • Zmarło1 131
  + 0

9. miejsce pod względem liczby nowych zakażeń.

polska
 • Zakażonych:+3 271(1 438 914)
 • Zmarło:+52(33 395)
 • Wyzdrowiało:+8 239(181 326)
Więcej o COVID-19
Dane zaktualizowano: 18.01.2021, godz. 10:45, źródło: Ministerstwo Zdrowia

Zmniejszone dostawy szczepionek na COVID-19 do Europy

Wideo

Dodaj ogłoszenie