Jeździectwo. Podwójny awans Jagody Dąbrowskiej

Redakcja
Jagoda Dąbrowska
Jagoda Dąbrowska Lewada/Dorota Karpińska
Ubiegłoroczna brązowa medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Jagoda Dąbrowska potwierdziła świetną formę,

Zwyciężyła we wszystkich konkursach tegorocznych Eliminacji OOM zarówno w kategorii kuców na Morengo jak i na dużych koniach na With Me.

Zawody Eliminacji OOM dla strefy III (woj. małopolskie, opolskie, podkarpackie, śląskie i świętokrzyskie) odbyły się na hipodromie zakrzowskiego Klubu Jeździeckiego Lewada.

W kategorii kuców Dąbrowska wygrała na Morengo z notą 193,990%, druga była Małgorzata Jaworska na Jankesie 186,937% (Bór-Toporzysko), a trzecia Magdalena Paraszczuk na Peregrinie 180,503% (Szarża Bolęcin).
W kategorii dużych koni rywalizowało osiem par, prezentujących bardzo wysoki poziom. Ponownie zwyciężyła Dąbrowska na With Me z wynikiem 198,462%, drugie miejsce zajął Jakub Kulej na Złotej - 194,959% (Cwał Truskolasy), a trzecie miejsce przypadło Alicji Pachulskiej na Schwalbenmelodie - 193,645% (Lider Radzionków).

Finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbędą się w pierwszym tygodniu lipca w Strzegomiu.