Jiu Jitsu. Forca Brava Gold Team w sumie 16 razy na podium

Klubowe
Reprezentanci opolskiego klubu Forca Brava Gold Team
Reprezentanci opolskiego klubu Forca Brava Gold Team Klubowe
Reprezentanci opolskiego klubu Forca Brava Gold Team, specjalizujący się w brazylijskim jiu jitsu oraz jego odmianie bez grapplingu, z powodzeniem startowali w trzech ogólnopolskich turniejach.

Najpierw wystąpili w międzynarodowych zawodach w Jeleniej Górze, gdzie walczyli również zawodnicy z Czech i Niemiec.

Opolanie (na zdjęciu od prawej) wywalczyli 3 medale - złote zdobyli Livio Victoriano (open dla białych i niebieskich pasów) i Tomasz Kłosowski (w kat. plus +94,3), a srebrny Leszek Jaremkowski (elita).

Z kolei w Bielawie odbył się ogólnopolski turniej sportów walki, gdzie zjechało ponad 100 zawodników. W zawodach poza rozgrywanym systemem walk w danej kategorii wagowej oraz umiejętności można było spróbować sił w kategorii open (bez podziału na wagę oraz zaawansowanie sportowe).

Zawodnicy Forcy wywalczyli tam 12 medali - 6 złotych: Michał Malcher, Dawid Raczyński, Przemysław Grabowski, Tomasz Kłosowski, Maksymilian Kubiak, Livio Victoriano; 2 srebrne: Bartosz Gierłach, Maksymilian Kubiak i 4 brązowe: Marcin Rajewski, Łukasz Szymecki, Tomasz Wawrzycki, Łukasz Szymecki.
Natomiast podczas jednej z najważniejszych imprez bjj w kraju, Pucharze Polski w Koninie trener i zawodnik Forca Brava Gold Team Opole Leszek Jaremkowski zajął 2. miejsce w połączonej kategorii brązowych i czarnych pasów.