Judo. Tomasz Kowalski odpadł w III rundzie Mistrzostw Europy

Archiwum
Archiwum
Podopieczny Edwarda Faciejewa tym samym na imprezie, która odbywa się w Stambule został w wadze do 66 kg sklasyfikowany na miejscach 9-16.

Wczoraj Kowalski w I rundzie pokonał Daniela Gonzaleza z Andory, a w II Włocha Francesco Faraldo. Kolejnym przeciwnikiem był Rosjanin Musa Moguszkow.

- Tomek kiedyś z tym zawodnikiem wygrał, ale w tym roku jest on w rewelacyjnej formie - mówił przed startem Kowalskiego trener Faciejew analizując turniejową drabinkę.

Wczoraj Moguszkow okazał się za silny dla naszego zawodnika. W III rundzie w wadze do 66 kg odpadł też drugie z reprezentantów Polski Paweł Zagrodnik, który uległ późniejszemu triumfatorowi - Węgrowi Mikloszowi Ungvariemu.

Kowalski do stolicy Turcji leciał pełny nadziei, ale w przygotowaniach mocno przeszkodziła mu kontuzja stawu mostkowo-obojczykowego, której doznał w lutym podczas zawodów Superpucharu w Paryżu. Jego start w Stambule długo stał pod znakiem zapytania.

W niedzielę zawodnik AZS-u wystartuje jeszcze w rywalizacji drużynowej podobnie jak Urszula Sadkowska z Gwardii Opole (kat. +78 kg) i Agata Ozdoba (AZS Opole, kat. 63 kg). Jutro natomiast Sadkowska, która na dwóch ostatnich mistrzostwach Europy zdobywała medale walczyć będzie w zmaganiach indywidualnych.