Juniorzy Kolejarza Opole nie awansowali do finału Srebrnego Kasku

Kamil Fleger wycofał się z zawodów po trzech biegach.
Kamil Fleger wycofał się z zawodów po trzech biegach. fot. Sławomir Jakubowski
Na torach w Grudziądzu i Rzeszowie odbyły się półfinały zawodów dla zawodników do lat 21. Wystąpiło w nich dwóch żużlowców opolskiego klubu: Kamil Fleger i Mateusz Mikorski.

Zgodnie z umowami zawartymi z ich macierzystymi klubami w lidze reprezentują oni Kolejarza, natomiast w krajowych zawodach młodzieżowych bronią barw klubów, w których stawiali swoje pierwsze sportowe kroki: Fleger - ROW-u Rybnik, a Mikorski - Stali Gorzów.

Ten pierwszy wystąpił w półfinale w Grudziądzu i o tym starcie pewnie chciałby jak najszybciej zapomnieć. W trzech startach nie zdobył bowiem choćby punktu (zaliczył taśmę i dwa czwarte miejsca) i z pozostałych dwóch biegów się wycofał. Ostatecznie zajął 17. miejsce. Zwyciężył zawodnik GTŻ-u Grudziądz - Artur Mroczka.

Mikorski natomiast startował w Rzeszowie. Tak naprawdę jednak bardziej zmagał się defektującym motocyklem (aż trzech wyścigów nie ukończył) niż rywalami na torze. Jego dorobek to 13. miejsce i 3 punkty (2,d,1,d,d). Zawody w Rzeszowie wygrał Maciej Janowski (Atlas Wrocław).