Kajakarstwo. Arsen Śliwiński i Michał Łubniewski, zawodnicy AZS-u Politechniki Opolskiej, zostali wicemistrzami Europy

Arsen Śliwiński i Michał Łubniewski od lat należą do ścisłej europejskiej czołówki w konkurencji C-2 200 m. materiały AZS-u Politechniki Opolskiej
Dwójkowa osada kanadyjkarzy AZS-u Politechniki Opolskiej Arsen Śliwiński/Michał Łubniewski wywalczyła srebrny medal podczas mistrzostw Europy w sprincie kajakowym, rozegranych na Jeziorze Maltańskim w Poznaniu.

Reprezentanci opolskiego klubu po ten krążek sięgnęli na swoim koronnym dystansie 200 metrów. Wcześniej już trzykrotnie zdobywali na nim srebro mistrzostw świata, a w 2018 roku wywalczyli na europejskim czempionacie brązowy krążek. Tym razem tylko nieznacznie lepsi okazali się od nich Hiszpanie Alberto Pedrero i Pablo Grana.

Bardzo przyzwoicie wypadli też inni przedstawiciele AZS-u Politechniki Opolskiej. Szczególnie miłą niespodziankę sprawiła Aleksandra Jacewicz. Kanadyjkarka ta również startowała w konkurencji C-2 200 m i wraz ze swoją partnerką Sylwią Szczerbińską (Cresovia Białystok) zajęły wysokie 5. miejsce.

W finale popłynął też kajakarz zespołu z Opola Piotr Morawski. Współtworzył on osadę czwórek, która rywalizowała na dystansie 1000 m i uplasowała się w finale A na 8. lokacie.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani