Kajakarstwo. Na Odrze walczyli o mistrzostwo Opola

Jakub Brzeziński, kanadyjkarz Gwardii, ma 12 lat zapowiada się bardzo dobrze i został już dopuszczony do startów ze starszymi od siebie młodzikami. Klubowe
Otwarte Mistrzostwa Opola rozegrano w miniony weekend na wodach Odry, która była bardzo "spokojna" i regaty były bardzo udane.

Przystąpili do nich zawodnicy z dziewięciu klubów, którzy ścigali się na dystansie 500 metrów oraz
w biegach memoriałowych. Klasyfikację medalową wygrał Olimpijczyk Nowe Chechło (8 złotych krążków), przed Gwardią Opole (4 złote, 2 srebrne), Czechowicami-Dziedzicami (4 złote) i OTK z Opola (po 3 medale w każdym kolorze).

W biegach memoriałowych, w których można było startować w jedynce i dwójce triumfowała wśród kobiet na 80 metrów Kasandra Widera (Olimpijczyk) przed osadą Natalią Winter - Paulina Markiewicz (OTK Opole). Z kolei w tej samej rywalizacji mężczyzn najlepszy okazał się Dawid Lipiński (Olimpijczyk), który wyprzedził Jordana Łuszczka (KKS Sieradz), Adama Kalusa (Gwardia Opole) i Marcina Przypadło (Politechnika Opolska). Wszyscy płynęli w kajakach jedynkach.

Tytuły mistrzowskie w regatach zdobyli z kolei dla Opola: Jakub Łuczak (Gwardia Opole, C-1 juniorów B), Jakub Brzeziński (Gwardia Opole, C-1 młodzików), Ilya Sazonow (Gwardia Opole, K-1 oldbojów), Romuald Figielus (Gwardia Opole, C-1 open), Michał Bil (OTK Opole, K-1 juniorów A i seniorów), Aleksandra Buczek (OTK Opole, K-1 juniorek B), Paulina Markiewicz (OTK Opole, K-1 juniorek A i seniorek).