OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Podium sprintu kobiet w Oberhofie - od lewej: Frida Karlsson (2.), Linn Svahn (triumf) i Jonna Sundling (3.). Fot. PAP/EPA/Ronald Wittek
Kamil Bury na ćwierćfinale sprintu techniką klasyczną zakończył rywalizację w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w Oberhofie. Maciej Staręga odpadł w eliminacjach. Wygrał Norweg Erik Valnes. Wśród kobiet najlepsza była Szwedka Linn Svahn.

Kamil Bury zajął 28. miejsce w Oberhofie

Bury zajął ostatnie miejsce w pierwszym biegu ćwierćfinałowym i ostatecznie został sklasyfikowany na 28. pozycji. Natomiast Staręga, który nie przebrnął kwalifikacji, uplasował się na 40 miejscu.

Norwegowie zajęli cztery czołowe miejsca w finale. Za Valnesem uplasowali się Ansgar Evensen, Even Northug i Harald Amundsen - lider Pucharu Świata. Piąty był Szwajcar Valerio Grond, a szósty Amerykanin Ben Ogden. Valnes prowadzi w klasyfikacji sprintu z dorobkiem 474 pkt i o 62 wyprzedza drugiego Johannesa Klaebo.

Szwedzkie podium w sprincie kobiet

Do biegu finałowego awansowały aż cztery Szwedki, a trzy z nich stanęły na podium. Svahn triumfowała czasem 3.04,05. Za nią ze stratą 0,33 sekundy uplasowała się Frida Karlsson. Trzecia Jonna Sundling była wolniejsza od Svahn o ponad dwie sekundy. Tuż za podium uplasowała się Norweżka Kristine Skistad. Svahn prowadzi w klasyfikacji sprintu. Liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Jessie Diggins odpadła w półfinale.

W sobotę w Oberhofie odbędą się biegi techniką klasyczną na 20 km ze startu wspólnego, a w niedzielę sztafety 4x7,5 km techniką dowolną.