Karate Kyokushin. Mamy dwa medale mistrzostw Europy

Sebastian Stemplewski
Aleksandra i Wojciech Radziewicz
Aleksandra i Wojciech Radziewicz Sebastian Stemplewski
Na Litwie w mistrzostwach naszego kontynentu startowało 325 zawodników z 26 krajów. Reprezentanci Polski zdobyli siedem medali, a dwa z nich przypadły zawodniczkom Opolskiego Klubu Karate Kyokushin.

Wśród seniorek w konkurencji kata (pokazy) trzecie miejsce zajęła Aleksandra Radziewicz. Tym samym powtórzyła swój wynik sprzed roku, kiedy także zdobyła brąz. W kata juniorek srebrny medal wywalczyła Anna Kolasińska.

Nie udał się tym razem start Wojciechowi Radziewiczowi. Utytułowany brat Aleksandry niezbyt dobrze przeszedł eliminacje i ostatecznie został sklasyfikowany na 14. miejscu.

Reprezentanci OKKK startowali także w konkurencji kumite (walki) i w nich zaprezentowali się bardzo dobrze. Joanna Popczyk (kat. 55 kg) i Marcin Uroda (kat. 70 kg) bez problemu przeszli przez eliminacje i dopiero w walkach ćwierćfinałowych musieli uznać wyższość reprezentantów gospodarzy i zostali sklasyfikowani na miejscach 5-8.