Karate kyokushin. Opolanie dzielnie walczyli w mistrzostwach Europy. Zdobyli trzy medale

Zawodnicy Opolskiego Klubu Karate Kyokushin nie mieli sobie równych w drużynowym kata. materiały OKKK
Trzy medale zdobyli podczas Mistrzostw Europy Karate Shinkyokushin w kategoriach U16, U21 i Seniorów Open zawodnicy dwóch klubów z Opola: Championa oraz Opolskiego Klubu Karate Kyokushin.

W stolicy Węgier - Budapeszcie, najcenniejsze krążki, bo ze złotego kruszcu, zdobywali przedstawiciele tego drugiego. Mistrzem Europy w kata U-16 został Michał Wachnicki. W tej samej konkurencji, tyle że w konkursie drużynowym bezkonkurencyjny okazał się natomiast kwartet Mateusz Golomb, Kamil Stankiewicz i Filip Szeller i Konrad Kozubowski. W tej konkurencji wystąpiło 8 drużyn, a OKKK był jedyną reprezentującą Polskę.

Trzecią opolską medalistką była natomiast Adrianna Mrówka z Championa. Startowała ona w kumite (walkach), w kategorii do lat 21 (waga do 50 kg) i zajęła 3. miejsce. Walkę o awans do strefy medalowej przegrali natomiast dwaj pozostali karatecy tego klubu, również startujący wśród zawodników do 21. roku życia, mianowicie: Marcel Niemczyk (kat. do 85 kg) oraz Kamil Kaliński (kat. powyżej 85 kg).

W walkach udział brał także Kozubowski. Co jednak dla niego nietypowe, ze względu na jego warunki fizyczne, rywalizował on tym razem w kategorii open. O tym, jak duże było to dla niego wyzwanie, najlepiej świadczy fakt, że na co dzień startuje on w kategorii do 65 kg.

W pierwszej walce zmierzył się on z, cięższym o ponad 10 kg, zawodnikiem z Belgii Patrickiem Leperaarem. I znokautował go efektownym kopnięciem obrotowym już w 30. sekundzie walki.

W kolejnym pojedynku spotkał się z aktualnym Mistrzem Świata i czterokrotnym Mistrzem Europy - Litwinem Edgarem Secinskim, mierzący ponad 190 cm wzrostu i ważącym blisko 100 kg. Jemu już nie sprostał, ale swoją dobrą postawą udowodnił, że żaden rywal nie jest mu straszny.