Karate Kyokushin. Za nami zawody Opolskiego Challengera.

Sebastian Stęplewski
Podczas zawodów w hali Politechniki Opolskiej nie brakowało efektownych akcji.
Podczas zawodów w hali Politechniki Opolskiej nie brakowało efektownych akcji. Sebastian Stęplewski
To była już 11. edycja tego najpoważniejszego turnieju w tej odmianie karate, który odbywa się u nas w regionie.

Zawody mają spory prestiż, bo jednocześnie były eliminacjami do kadry Polski na mistrzostwa Europy młodzieżowców do lat 22 i seniorów w kategorii open (bez podziału na kategorie wagowe).

W zmaganiach, w których uczestniczyli reprezentanci 18 polskich klubów w hali Politechniki Opolskiej przy ul. Prószkowskiej wzięła udział czwórka z Opolskiego Klubu Karate Kyokushin: Anna Kolasińska, Agata Godoś, Mateusz Golomb i Wojciech Pryjda.

Najlepiej spisała się Kolasińska, która w konkurencji kata (pokazy) okazała się najlepsza. W tej samej konkurencji startował również Golomb, który zajął 4 miejsce.

W kategorii kumite (walki) w wadze do 60 kg Godoś w walce półfinałowej przez wskazanie sędziów po dwóch dogrywkach przegrała z Klaudią Masztalerz o ostatecznie zajęła 3. lokatę. Pryjda, mimo przegranej walki w wadze do 65 kg, zajął 3 miejsce.

Golomb w wadze do 80 kg dotarł do finału, gdzie zmierzył się z Markiem Wolnym z Tarnowskich Gór, z którym przegrał przez waza-ari i zajął 2. miejsce.

Na mistrzostwa Europy młodzieżowców do lat 22 z opolskiego klubu zakwalifikowali się: Kolasińska w kata, Godoś (kumite do 55 kg) oraz Golomb (kumite do 85 kg). Zawody odbędą się w miejscowości Oradea w Rumunii w połowie listopada.