Kłeczek najszybszy na trasie w Krapkowicach

Krapkowicki bieg cieszy się coraz większą popularnością.
Krapkowicki bieg cieszy się coraz większą popularnością. Mirosław Szozda
Dziś odbyła się 33. edycja Krapkowickiego Biegu Ulicznego, któremu towarzyszyły biegi dzieci i młodzieży oraz marsz Nordic Walking.

Dzieci przedszkolne i młodzież szkolna rywalizowały w pięciu kategoriach wiekowych na dystansach od 300 do 1000 m. Z kolei bieg główny odbył się tradycyjnie na dystansie 10 km, a na starcie stanęła rekordowa liczba około 660 zawodników. Wśród nich blisko 400 to Opolanie.

Zwycięzcą został biegacz ASA Team Gogolin Radosław Kłeczek, który osiągnął metę z wynikiem
31,29 min (w poprzednim roku triumfował Artur Kozłowski z czasem 31,10) i na finiszu wyprzedził Ukraińca w barwach LKB Rudniki - Sergija Rybaka. Do triumfatora stracił on dwie sekundy. Podium uzupełnił Piotr Pałka (Budowlani Częstochowa), z wynikiem 31,51 sek.

Kolejne lokaty zajęli: 4. Grajcar Łukasz (Budowlani Częstochowa) - 32,12 min; 5. Piotr Magiera (Myszków) - 32,15 min; 6. Szymon Halczak (Azymek Zdzieszowice) - 32,17 min; 7. Kamil Makoś (Bolesławiec) - 32,52 min; 8. Piotr Czapla (Olimpia Zabrze) - 32,58 min; 9. Zbigniew Kalinowski (Zabiegani Częstochowa), 10. Mariusz Dyczek (Zdzieszowice).

Jako 34. linię mety minęła pierwsza kobieta - Snizhana Rybak (Ahilles Leszno), która 10 km pokonała w czasie 39,01 minuty. Druga była (56 w generalce) Aleksandra Firek (Delta Jordanów) z czasem 40,49 min, a trzecia (119) Monika Mrugała z Fast Foot Opole - 44,14 min.

Czołowa "10" jeżeli chodzi o biegaczy z Opolszczyzny prezentuje się następująco: 1. Kłeczek; 2. Halczak; 3. Dyczek; 4. Jan Kadłuczka (Cross Krapkowice - 34,22); 5. Kamil Baron (Rajsport Active Anton Team - 35,14; 6. Wadim Kusznierenko (Krapkowcie - 35,30); 7. Krzysztof Pachuta (Opole - 35,34); 8. Bernard Rzepka (Rajsport Zdzieszowice - 35,37); 9 Daniel Kokot (Ozimek - 36,11); 10, Adam Bałachowski (Krapkowice - 37,14).