Kluczbork daje stypendia przyszłym medykom. Niebawem ruszy kolejna edycja programu

Milena Zatylna
Milena Zatylna
Zdjęcie poglądowe. Gmina Kluczbork ogłosiła już czwartą edycję programu stypendialnego dla przyszłych medyków. Wnioski można składać od 1 czerwca do 10 września.
Zdjęcie poglądowe. Gmina Kluczbork ogłosiła już czwartą edycję programu stypendialnego dla przyszłych medyków. Wnioski można składać od 1 czerwca do 10 września. brak
Gmina Kluczbork już po raz czwarty ogłosiła nabór na stypendia dla studentów kierunków lekarskich, pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego. Można zdobyć 1000, 1200, a nawet 2000 złotych miesięcznie.

Stypendia przyznawane są na okres roku akademickiego.

Aby je uzyskać, kandydat musi zobowiązać się, że po ukończeniu studiów będzie pracować w szpitalu w Kluczborku co najmniej przez tyle czasu, ile pobierał stypendium.

- Celem programu jest pozyskanie lekarzy deficytowych specjalizacji, czyli chirurgów ogólnych, internistów, otolaryngologów i pediatrów, pielęgniarki oraz ratowników medycznych do Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku, który podobnie jak wiele szpitali w Polsce boryka się z problemami kadrowymi – informuje Grzegorz Błażewski, naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Kluczborku.

Stypendia wynoszą 2000 zł miesięcznie dla studentów medycyny oraz 1000 zł lub 1200 zł miesięcznie dla studentów kierunków pielęgniarstwo lub ratownictwo medyczne.

Oferta skierowana jest do studentów wszystkich uczelni. Co ważne, stypendia gminy Kluczbork można łączyć się z innymi stypendiami (np. Urzędu Marszałkowskiego w Opolu).

Nabór wniosków od osób zainteresowanych rozpocznie się 1 czerwca i potrwa do 10 września.

- Pierwsi stypendyści już pracują w kluczborskim szpitalu – informuje Ewa Bukowska z Wydziału Promocji. – To na razie dwie pielęgniarki. Natomiast pierwszy stypendysta kierunku lekarskiego, pan Łukasz Cetera, jesienią rozpocznie staż lekarski w Powiatowym Centrum Zdrowia. Obecnie studiuje na VI roku studiów lekarskich na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach.

W poprzedniej edycji do kluczborskiego urzędu miejskiego wpłynęły cztery wnioski w programie stypendialnym. Wśród ubiegłorocznych stypendystów jest jeden przyszły lekarz, dwie pielęgniarki i jeden pielęgniarz.

- Cieszymy się, że trzy osoby są mieszkańcami naszej gminy, a jedna pochodzi z gminy Namysłów – mówi Grzegorz Błażewski. - W sumie po trzech edycjach programu stypendia pobiera osiem osób – trzech przyszłych lekarzy.

Aby uzyskać stypendium, kandydat musi zobowiązać się, że po ukończeniu studiów będzie pracować w szpitalu w Kluczborku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska