Kolarz z Kluczborka startował na mistrzostwach świata

Piotr Mazurczak/archiwum
Patryk Stosz
Patryk Stosz Piotr Mazurczak/archiwum
Patryk Stosz zajął 65. miejsce w wyścigu juniorów.

Utalentowany zawodnik klubu Stobrawa Kluczbork był jednym z czterech Polaków, którzy wystartowali w wyścigu juniorów podczas mistrzostw odbywających się w holenderskiej miejscowości Valkenburg i jej okolicach. Już sam fakt zakwalifikowania się do polskiej kadry był dla naszego kolarza sporym sukcesem.

Juniorzy mieli do przejechania 128,8 km. Wygrał Słoweniec Matej Mahoric przed Ewanem Calebem z Australiii, a trzeci był Chorwat Josip Riumac. Najlepszy z Polaków Przemysław Kasperkiewicz przyjechał w grupie ze zwycięzcą na 19. pozycji. 64. miejsce zajął Maciej Kasperkiewicz, a tuż za nim linię mety minął Stosz. Grupa, w której był zawodnik z Kluczborka straciła do najlepszych 12 sekund. Czwarty z Polaków - Szymon Rekita nie ukończył wyścigu.

W wyścigu seniorów na dystansie 261 km startował pochodzący z Głuchołaz Jacek Morajko. Przyjechał on na metę na 102. pozycji w grupie, która do zwycięzcy - Belga Philippe'a Gilberta straciła prawie dziewięć minut. Najlepszy z sześciu kolarzy w biało-czerwonych koszulkach był Marek Rutkiewicz. Zawodnik grupy CCC Polsat Polkowice zajął 46. pozycję ze stratą dwóch minut i 21 sekund do zwycięzcy.