Kolarze Wibatech 7R Fuji trenują w Hiszpanii

Kolarze opolskiej grupy w komplecie przygotowują się do sezonu.
Kolarze opolskiej grupy w komplecie przygotowują się do sezonu. Wibatech 7R Fuji
Grupa Wibatech 7R Fuji z Piątkowic koło Nysy otrzymała potwierdzenie zgłoszenia przez Światową Unię Kolarską, a nasi zawodnicy zaczęli treningi. Do drużyny jako ostatni dołączył Adrian Honkisz.

Po bardzo udanym sezonie (w rankingu UCI Europa grupa została sklasyfikowana na wysokim 39. miejscu na 138 ekip kontynentalnych), w którym zawodnicy opolskiej grupy byli widoczni w peletonie, zajmowali wysokie miejsca w różnych wyścigach, a Marek Rutkiewicz został wicemistrzem Polski, zaczęła się operacja sezon startowy 2017.

Kluczową informacją było pozyskanie sponsora strategicznego firmę 7R Logistic, który pozwolił wzmocnić grupę. W efekcie dołączyli do niej dobrzy i ciekawi kolarze: Grzegorz Stępniak (28 lat, ostatnio CCC Polkowice), Dominik Oborski (25 lat, Domin Sport) i Wojciech Sykała (23 lata, Tarnovia Tarnowo Podgórne).

Ostatnim nowym nabytkiem został Adrian Honkisz. Mający 29 lat, były kolarz CCC to wicemistrz kraju ze startu wspólnego z 2013 roku oraz zwycięzcą Pucharu Karpat w tym samym roku. To znaczne wzmocnienie teamu w górach, gdyż Honkisz to typowy oraz bardzo dobry góral.

Skład Wibatechu został ostatecznie ustalony. W jego barwach nie zobaczymy już Błażeja Janiaczyka i Dariusza Batka. Liderem będzie doświadczony Rutkiewicz, a obok wspomnianej czwórki nowych zawodników w zespole są: 26-letni Andrzej Bartkiewicz, 29-letni Sylwester Janiszewski, 36-letni Jacek Morajko i 26-latek z Niemiec Jakob Roithmeier.

Zespół kilka dni temu zameldował się na zgrupowaniu w hiszpańskiej miejscowości Calpe, gdzie trenował będzie przez trzy tygodnie. Potem będzie kontynuował przygotowania w Polsce, a niebawem mamy poznać plan startowy.