Kolejne podium dla opolskiego rajdowca

Roman Baran
Robert Halicki już trzeci raz stanął na podium w Rajdowym Pucharze Polski.
Robert Halicki już trzeci raz stanął na podium w Rajdowym Pucharze Polski. Roman Baran
Robert Halicki, kierowca reprezentujący Automobilklub Opolski, wraz z pilotem Tomaszem Tkaczem zajęli w niedzielę 3. miejsce w Rajdowym Pucharze Polski. Podium wywalczone podczas Rajdu Karkonoskiego było dla naszej załogi już trzecim w tym sezonie.

Dla opolskiego zespołu rajd rozpoczął się fatalnie.

Podczas 1. odcinka specjalnego nie działał intercom, poprzez który porozumiewają się ze sobą pilot i kierowca.

- W słuchawkach strasznie piszczało i w ogóle nie słyszałem Tomka - relacjonuje Robert Halicki.

Pilot Tomasz Tkacz naprędce musiał opracować system opisywania trasy na migi.

Robert Halicki martwił się, że przez jazdę bez "tradycyjnego" opisu stracą dużo czasu. Okazało się jednak, że żółto-zielono-czerwony abarth 500 zameldował się na mecie jako piąty. Później było już tylko lepiej.

Ostatecznie nasza załoga zajęła 3. miejsce w klasyfikacji generalnej i 1. w klasie samochodów 5RPP, tzn. z silnikiem o pojemności do 2000 cm3.