Koniec przebudowy drogi krajowej nr 45 pomiędzy Reńską Wsią...

  Koniec przebudowy drogi krajowej nr 45 pomiędzy Reńską Wsią a Poborszowem

  Zdjęcie autora materiału
  Sławomir Draguła

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Zakończyła się przebudowa drogi krajowej nr 45 na odcinku Reńska Wieś - Poborszów w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim.
  1/10
  przejdź do galerii

  Zakończyła się przebudowa drogi krajowej nr 45 na odcinku Reńska Wieś - Poborszów w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. ©GDDKiA Opole/Mario

  Kierowcy mogą już jeździć odcinkiem krajowej 45 między rondem w Większycach i Poborszowem. Pierwszy odcinek - od Reńskiej Wsi do Większyc został dopuszczony do ruchu już kilka tygodni temu.
  - Na całym wyremontowanym odcinku prowadzone są jeszcze prace wykończeniowe i porządkowe, dlatego prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności - mówi Agata Andruszewska z opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg krajowych i Autostrad.

  Krajowa 45 została przebudowana na odcinku Reńska Wieś - Poborszów w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Chodzi w sumie o ponad pięć kilometrów trasy.

  W ramach prac powstało rondo turbinowe w Reńskiej Wsi na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 45 i 38 oraz wojewódzkiej 418. Do tej pory było to jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w województwie. Kierowcy ignorowali znak "stop" i dochodziło tam do groźnych wypadków.

  Oprócz tego przebudowano trzy inne skrzyżowania - w Większycach i Komornie. Jezdnia została wzmocniona, poszerzona i otrzymała nową nawierzchnię. Wykonano też chodniki w Reńskiej Wsi, Większycach i Komornie oraz ścieżkę pieszo-rowerową w Większycach i Komornie.

  Zaprojektowano też drogi transportu rolnego, wykonano zatoki autobusowe i trzy przejścia dla pieszych z wyspą. Prace, które kosztowały 30 milionów złotych, rozpoczęły się wiosną 2018 roku.  Pierwszy w Polsce drogowy patrol motocyklowy. GDDKiA uruchomiła go na opolskim odcinku autostrady A4

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY