Koronawirus w Strzelcach Opolskich. Policja będzie pilnować, czy ludzie przestrzegają kwarantanny

Radosław Dimitrow
Radosław Dimitrow
Arek Biernat/Polska Press
77 osób zostało objętych nadzorem sanepidu, 25 osób trafiło do kwarantanny. Policja w Strzelcach Opolskich będzie kontrolować, czy ludzie przebywają w izolacji.

O zastosowaniu kwarantanny wobec 25 osób zdecydowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Strzelcach Opolskich. To osoby, które miały najbliższy kontakt z lekarzem zarażonym koronawirusem - najbliższa rodzina, pacjenci, a także inni lekarze.

Te osoby dostały nakaz pozostania w domu przez 14 dni. W tym czasie mają całkowity zakaz opuszczania wskazanego miejsca.

- Zastosowaliśmy wszelkie procedury, które obowiązują w związku z zapobieganiem szerzenia się koronawirusa - mówi Katarzyna Kanoza, dyrektor strzeleckiego sanepidu.

Pracownicy stacji nawiązali wczoraj współpracę z Komendą Powiatową Policji w Strzelcach Opolskich. Funkcjonariusze mają sprawdzać, czy osoby objęte kwarantanną przestrzegają decyzji sanepidu.

- Czynności sprawdzające będą prowadzone wobec wszystkich osób wskazanych przez sanepid - mówi Anna Kutynia, rzecznik strzeleckiej policji.

Mundurowi dostali szczegółowe wytyczne, jak mają odbywać się takie kontrole. Przede wszystkim mają oni unikać bezpośredniego kontaktu z osobami objętymi kwarantanną.

Jeżeli to możliwe, takie osoby mają np. pokazywać się policjantom w oknach. Tylko w ostateczności funkcjonariusze (po założeniu kombinezonów ochronnych) mają wchodzić do budynków, które wyznaczone zostały do przebywania w kwarantannie.

Ponadto sanepid w Strzelcach Opolskich objął nadzorem 77 osób, które mogły mieć kontakt z rodziną zarażonego koronawirusem. To głównie uczniowie dwóch klas z Liceum Ogólnokształcącego w Strzelcach Opolskich oraz Szkoły Podstawowej nr 7 w Strzelcach Opolskich.

Te osoby dostały zalecenie by pozostać w domu. Sanepid będzie telefonicznie monitorować stan ich zdrowia - pracownicy będą po prostu pytać o samopoczucie oraz wysokość temperatury ciała.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Komary - co je wabi a co odstrasza?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska